კონკურსის „კოლეჯების აგრო-ლიგა“ გამარჯვებულები გამოვლინდნენ
კონკურსი „კოლეჯების აგრო-ლიგა“ გარემოსდაცვითი და სოფლის მეურნეობის დარგების მიმართულებით პროფესიული განათლების სექტორის პოპულარიზაციის მიზნით გაიმართა.
კონკურსში მონაწილეობდნენ პროფესიული სასწავლებლების სტუდენტები, კურსდამთავრებულები, აგრო  და გარემოსდაცვითი პროფილის სკოლის მოსწავლეთა კლუბები.  საკონკურსო თემები მოიცავდა მეხილეობას, მეფუტკრეობას, სატყეო საქმესა და გარემოს დაცვას.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, სოლომონ პავლიაშვილმა კონკურსის „კოლეჯების აგრო-ლიგა“ გამარჯვებულები დააჯილდოვა. გამარჯვებულებს სერტიფიკატები და საჩუქრები გადაეცათ.
როგორც სოლომონ პავლიაშვილმა აღნიშნა, კონკურსი ხელს უწყობს აგრარული სფეროს პროფესიული განათლების სექტორის განვითარებას და აგრარული პროფილის სასწავლო პროგრამების მქონე  პროფესიული სასწავლებლების წარმატებული სტუდენტების და კურსდამთავრებულების წარმოჩენას.
კონკურსი განხორციელდა სოფლის მეურნეობის განვითარების ასოციაციის (ADA) მიერ  ინოვაციების და ცვლილებების ინსტიტუტის (ICI) ფინანსური მხარდაჭერით, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP),  შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC) და გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მხარდაჭერით.

The winners of the "Agro-League of Colleges" contest were announced
The "Agro-League of Colleges" contest was held in the environmental and agricultural fields in order to promote the professional education sector.
Students from vocational schools, graduates, and agricultural and environmental profile school student clubs took part in the contest. Contest topics included horticulture, beekeeping, forestry, and environmental protection.
The Deputy Minister of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Solomon Pavliashvili, awarded the winners of the "Agro-League of Colleges" contest. Certificates and gifts were given to the winners.
As Solomon Pavliashvili pointed out, the contest contributes to the development of the vocational education sector in the agricultural field and to the presentation of successful students and graduates of vocational schools with agricultural profile training programs.
The contest was implemented by the Agricultural Development Association (ADA) with the financial support of the Institute for  Change and Innovation (ICI), the United Nations Development Program (UNDP), the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC), and the  EIEC.