ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლებს ტრენინგები ჩაუტარდათ
ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლების შესაძლებლობების გაძლიერების მიზნით,  ტრენინგები გაიმართა ხე-ტყის დახარისხებისა და მასალის დატვირთვა-გადმოტვირთვის, სახანძრო აღჭურვილობის გამოყენების და პირველადი გადაუდებელი დახმარების თემებზე.
ტრენინგები გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით პროექტის „ტყის მდგრადი და კლიმატგონივრული მართვის პრაქტიკის ხელშეწყობა საქართველოში“ ტარდება, რომელიც გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და იაპონიის მთავრობის დაფინანსებით ხორციელდება. ენერგოეფექტურობის შესახებ ცნობიერების დონის ამაღლების მიზნით, ტრენინგები ასევე ჩაუტარდათ  ენერგოეფექტური ღუმელების მფლობელ ბენეფიციარებს, რომელთაც ღუმელები აღნიშნული პროექტის ფარგლებში გადაეცათ.
პროექტის მიზანია ტყეზე ზეწოლისა და სათბურის აირების ემისიების შემცირება.  პროექტი ხელს შეუწყობს მდგრადი ენერგიის რესურსებზე ბენეფიციარების ხელმისაწვდომობას და მათი საარსებო წყაროს გაუმჯობესებას.

Training sessions were held on the subjects of timber sorting, material loading and unloading, the use of fire apparatus, and first aid in order to improve the skills of the National Forestry Agency staff.
The pieces of training are organised by the EIEC of the project "Promotion of Sustainable and Climate-Smart Forest Management Practices in Georgia,"  which is funded by the United Nations Development Program (UNDP) and the Japanese government. In order to raise the level of awareness about energy efficiency, training were also conducted for the beneficiaries who own energy-efficient stoves, to whom the stoves were given within the framework of the mentioned project
The aim of the project is to reduce pressure on the forest and greenhouse gas emissions. The project will contribute to the beneficiaries' access to sustainable energy resources and improve their livelihoods.