გარემოსდაცვითი დემოკრატიის ელექტრონული სასწავლო კურსების  პრეზენტაცია
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორმა, თამარ ალადაშვილმა გარემოსდაცვითი დემოკრატიის ელექტრონული სასწავლო კურსების  პრეზენტაცია წარადგინა.
ელექტრონული სასწავლო კურსი „გარემოსდაცვითი დემოკრატიის არსი, გარემოსდაცვითი უფლებები და პასუხისმგებლობები“, გარემოსდაცვითი დემოკრატიის ძირითადი პრინციპების გათვალისწინებით, საქართველოს მუნიციპალიტეტების წარმომადგენლებისა და დაინტერესებული საზოგადოებისთვის  შეიქმნა. კურსის მიზანია გარემოსდაცვითი დემოკრატიისა და ადამიანის გარემოსდაცვითი უფლებების შესახებ ინფორმირება და ცნობიერების ამაღლება.
უნდა აღინიშნოს, რომ ასევე შემუშავდა ელექტრონული სასწავლო კურსი „ადგილობრივი თვითმმართველობების უფლებამოსილებები და გარემოსდაცვითი დემოკრატია“, რომელიც განკუთვნილია საქართველოს სხვადასხვა მუნიციპალიტეტის თვითმმართველობის წარმომადგენლების, სამოქალაქო ორგანიზაციების, სტუდენტების/ახალგაზრდებისა და ზოგადად, დაინტერესებული საზოგადოებისთვის.
სასწავლო კურსები  ქართულ ენაზეა და უკვე ხელმისაწვდომია  დაინტერესებული პირებისთვის. აღნიშნული ელექტრონული კურსები ვესტმინსტერის დემოკრატიის ფონდის მხარდაჭერით შეიქმნა.
კურსზე რეგისტრაციისა და დეტალური ინფორმაციისთვის უნდა ეწვიოთ შემდეგ ბმულს: https://learning.wfd.org/course/view.php?id=34

The presentation of the E-training courses on Environmental Democracy
The director of the EIEC Tamar Aladashvili submitted the presentation of the E-training courses on Environmental Democracy.
The E-course "The Essence of Environmental Democracy: Environmental Rights and Duties" was created for interested society and municipal representatives in accordance with basic environmental democracy principles. The aim of the course is to provide information and raise awareness about environmental democracy and human rights.
It is worth to be noted that the E-course  "The Powers of Local Self-Government and Environmental Democracy," was developed which is aimed at self-government representatives from various municipalities in Georgia, civil organisations, students and young people, and the general public.
The courses are already available in Georgian and are open to anyone who is interested. The e-courses mentioned were created with the support of the Westminster Foundation for Democracy.
Please  click on the following link to register for the course and to get more information https://learning.wfd.org/course/view.php?id=34