სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების პროგრამა განახლდა
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრმა  სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების  განახლებული პროგრამის პრეზენტაცია გამართა.  ღონისძიება გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორმა, თამარ ალადაშვილმა გახსნა.
სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების პროგრამის განახლება სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების პროგრამის კვლევის შედეგების საფუძველზე განხორციელდა. უკვე არსებული სახელმძღვანელო, კვლევის ეტაპზე, დადებითად შეფასდა, თუმცა გამოიკვეთა გარკვეული საჭიროებები როგორც შინაარსობრივ, ასევე საჭირო რესურსების მიმართულებით.  განახლებული პროგრამით სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების აღმზრდელების/მეთოდისტების გადამზადება შემდეგი წლიდან დაიწყება.
განახლებული პროგრამის მიხედვით, ბიომრავალფეროვნების, წყლის რესურსების და ნარჩენების მართვის თემებს, კლიმატის ცვლილების საკითხები დაემატება. სახელმძღვანელო მოიცავს პრაქტიკის მაგალითებს, თუ როგორ ვიზრუნოთ გარემოს დაცვის მიმართულებით ცნობიერების ამაღლებაზე.
სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების პროგრამა მიზნად ისახავს ბაღის აღმზრდელების/მეთოდისტებისა და ადრეული ასაკის ბავშვების ცნობიერების  ამაღლებას გარემოსდაცვითი განათლების მიმართულებით და ამ პროცესში, საზოგადოებისა და ოჯახის მნიშვნელობისა და მოქალაქეობრივი პასუხისმგებლობის განვითარებას.
სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების პროგრამის განახლება, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით, პროექტის „მმართველობის რეფორმის ფონდის (GRF)“ ფარგლებში განხორციელდა.

The preschool environmental education program has been renewed
The preschool environmental program presentation was submitted by the EIEC. The event was opened by the Director of EIEC, Tamar Aladashvili.
The preschool environmental education program was renewed based on the research of environmental education program outcomes. The current manual was assessed positively at the research stage, However, certain needs were identified, both in terms of content and required resources. With the updated program, the training of educators and methodologists for preschool institutions will start next year.
Under the updated program, climate change issues will be added to the topics of biodiversity, water resources, and waste management. The guide includes practical examples of how to raise environmental awareness.
The preschool environmental education program aims to raise the awareness of kindergarten teachers/methodologists and early-age children in the field of environmental education and, in the process, to develop community and family importance and civic responsibility. The renewal of the preschool environmental education program was carried out with the support of the United Nations Development Program (UNDP) and the Swedish government within the framework of the project "Governance Reform Fund (GRF)".