ჭარბტენიანი ტერიტორიების დაცვის მსოფლიო დღე
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით ჭარბტენიანი ტერიტორიების დაცვის მსოფლიო დღის ფარგლებში ბიზნესისა და ტექნოლოგიების აკადემიის სტუდენტებთან საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრა ცენტრის დირექტორმა თამარ ალადაშვილმა გახსნა და ახალგაზრდებს  ჭარბტენიანი ტერიტორიების მნიშვნელობაზე ესაუბრა.
სტუდენტებს ჭარბტენიანი ტერიტორიების შესახებ ლექცია დაცული ტერიტორიების დაგეგმვისა და განვითარების სამსახურის უფროსმა ნატა სულთანიშვილმა ჩაუტარა და განიხილა ჭარბტენიანი ტერიტორიების როლი კლიმატის შერბილების პროცესებში,  მტკნარი წყლის რაოდენობისა  და ხარისხის შენარჩუნებაში.

EIEC hosted an informational meeting with the Academy of Business and Technology students as part of the World Wetlands Day.
The meeting was opened by the center's director, Tamar Aladashvili, who informed the youngsters about the value of wetlands.
Nata Sultanishvili, Head of the Planning and Development Service of Protected Areas, gave a lecture to the students about wetlands and discussed the role of wetlands in climate mitigation processes and maintaining the quantity and quality of fresh water.