კონკურსში "მწვანე ჯილდო" განცხადებების მიღება გრძელდება
შეგახსენებთ, რომ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ გამოცხადებულ კონკურსში „მწვანე ჯილდო“ მონაწილეობის მისაღებად განცხადებების მიღება შესაძლებელია 2023 წლის 20 მარტამდე.
„მწვანე ჯილდოს” კონკურსში მონაწილეობა შეუძლიათ დაწყებითი საფეხურის პედაგოგებს და სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულების აღმზრდელებს/მეთოდისტებს, რომლებიც ამჟამად დასაქმებულები არიან საგანმანათლებლო დაწესებულებებში, სასწავლო პროცესში ახორციელებენ გარემოსდაცვითი ან/და აგრარული თემების სწავლებას, როგორც ფორმალური, ისე არაფორმალური განათლების მიმართულებით და ატარებენ აქტივობებს შესაბამისი დამხმარე სახელმძღვანელოებიდან „გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლება სკოლაში” და “სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლება”.
2021-2022 სასწავლო წლის საუკეთესო აღმზრდელის/მეთოდისტი და დაწყებითი საფეხურის (I-VI კლასი) მასწავლებელი გამოვლინდება გარემოს დაცვის მსოფლიო დღეს, 5 ივნისს.
კონკურსი „მწვანე ჯილდო”, რომლის მიზანიც სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებებში გარემოსდაცვითი საკითხების სწავლების ხელშეწყობა და აღმზრდელებისა და მეთოდისტების წახალისებაა, 2018 წლიდან მთელი საქართველოს მასშტაბით იმართება.

Applications for the "Green Award" contest are still being accepted
We remind you that applications for participating in the "Green Award" contest announced by the EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia can be received until March 20, 2023.
The "Green Award" contest can be entered by primary-level teachers and preschool educators/methodologists who are currently employed in educational institutions, teach environmental and/or agricultural topics in the educational process, both in formal and non-formal education, and conduct activities from relevant supporting manuals. Environmental and agricultural education at school" and "Pre-school environmental education".
The best educator/methodologist and primary level (grades I-VI) teacher of the 2021-2022 school year will be named on World Environment Day, June 5.
The "Green Award" contest,   which aims to promote the teaching of environmental topics in preschool institutions and to encourage educators and Methodologists, has been held throughout Georgia since 2018.