„დედამიწის საათის“ ფარგლებში საინფორმაციო შეხვედრები გაიმართა
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით, საზოგადოებრივი გარემოსდაცვითი ღონისძიების „დედამიწის საათი“ ფარგლებში საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა მცხეთის მუნიციპალიტეტის სკოლის მოსწავლეებთან. ახალგაზრდებმა ინფორმაცია მიიღეს დედამიწაზე სიცოცხლის განვითარების შესახებ.
„დედამიწის საათის“ ფარგლებში ჩატარდა ვებინარიც, რომელსაც მოსწავლეები სხვადასხვა მუნიციპალიტეტიდან ესწრებოდნენ. მოსწავლეებმა განიხილეს კლიმატის ცვლილების გავლენები როგორც საქართველოზე, ასევე გლობალურად და ამ ცვილილებების შერბილების და გამკლავების საკითხები.
25 მარტს საქართველო ტრადიციულად შეუერთდა გარემოსდაცვითი ღონისძიების - „დედამიწის საათი" აღინიშვნის კამპანიას. ამ დღეს მილიონობით ადამიანი უარს აცხადებს ერთი საათით ელექტროენერგიის გამოყენებაზე.
2023 წელს, „დედამიწის საათი“ ორიენტირებულია კლიმატის ცვლილებასთან დაკავშირებული კონკრეტული ქმედებების განხორციელებაზე ტყისა და ეკოსისტემების დაცვის საკითხებში.

Within the ‘Earth Hour’’  informational meetings were held
The informational meetings within the public environmental campaign‘’Earth Hour’’ were held for students in Mtskheta Municipality School. The event was organised by EIEC. Students were informed on the development of life on earth.
Within the Earth Hour’’ was also held the webinar, attended by students from several Municipalities. Students discussed the impacts of climate change, both locally ( in Georgia) and globally, and the issues of mitigating and dealing with these impacts.
On March 25, Georgia officially joined in celebrating the environmental campaign' ‘Earth Hour." On this day, millions of people refuse to use electric energy for one hour.
"Earth Hour" is oriented to take particular actions regarding climate change for protecting forests and ecosystems.