შეხვედრა ადგილობრივი და ეროვნული მედიასაშუალებების წარმომადგენელებთან
„საქართველოში ტყის სექტორის რეფორმის განხორციელების მხარდაჭერა - ECO.Georgia“ პროექტის ფარგლებში, გარემოსდაცვითი ინფორამციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით მედიასაშუალებების წარმომადგენლების დაინტერესებისა და ტყის სექტორში არსებული პროგრესის გაცნობის მიზნით, საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას ადგილობრივი და ეროვნული მედიასაშუალებების წარმომადგენელები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე იმსჯელეს ტყის მდგრადი მართვის, ალტერნატიული და ენერგოეფექტური საწვავის, ტყის კოდექსით გათვალისწინებული სიახლეების, პროექტის ფარგლებში მისაღები შედეგებისა და სარგებლის შესახებ.
პროექტის განმახორციელებელი უწყებების თანამშრომლებმა მედიასაშუალებების წარმომადგენლებს  პროექტის ფარგლებში თითოეული უწყების პროგრესის შესახებ წარუდგინეს ინფორმაცია.
პროექტი „საქართველოში ტყის სექტორის რეფორმის განხორციელების მხარდაჭერა - ECO.Georgia“ კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF), საქართველოს მთავრობის, გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ფედერალური სამინისტროს (BMZ), შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC) თანადაფინანსებით და  გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) და გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ, სამინისტროს დაქვემდებარებული უწყებების ჩართულობით ხორციელდება.

The meeting  with journalists from both local and national media
A meeting was organised by the EIEC as part of the project "Supporting the Implementation of the Forest Sector Reform in Georgia (ECO.Georgia)" to inform media representatives about the current state of the forest sector and to pique their interest. The gathering was attended by journalists from both local and national media.
At the meeting, sustainable forest management, alternative and energy-efficient fuels, innovations provided by the Forest Code, and acceptable results and benefits within the project.
The employees of the implementing agencies of the project presented information to the media representatives about the progress of each agency within the project.
The project "Supporting the implementation of forest sector reform in Georgia (ECO.Georgia) is co-financed by the Green Climate Fund (GCF), the Government of Georgia, the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ), the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC), and the German Society for International Cooperation (GIZ). and is carried out by the Ministry of Environment Protection and Agriculture with the involvement of subordinate agencies of the Ministry.