2018-2021 წლების გარემოს მდგომარეობის შესახებ ეროვნული მოხსენების პროექტი
შემუშავდა „2018-2021 წლების გარემოს მდგომარეობის შესახებ ეროვნული მოხსენების” პროექტი. დოკუმენტი მომზადდა საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ სხვა სამთავრობო უწყებების ჩართულობით.
ეროვნული მოხსენება წარმოადგენს საქართველოს გარემოს მდგომარეობის შესახებ არსებული ინფორმაციის შემაჯამებელ დოკუმენტს, რომელიც 4 წელიწადში ერთხელ მზადდება.
საზოგადოების მიერ განსახილველად წარმოგიდგენთ „2018-2021 წლების გარემოს მდგომარეობის შესახებ ეროვნული მოხსენების” პროექტს. დოკუმენტთან დაკავშირებით შენიშვნებისა და წინადადებების არსებობის შემთხვევაში, გთხოვთ, თქვენი კომენტარები მ/წ  22 მაისამდე წარმოადგინოთ საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსა და კლიმატის ცვლილების დეპარტამენტის მდგრადი განვითარების სამმართველოში შემდეგ ელ. ფოსტაზე: lali.titilokashvili@mepa.gov.ge
აქვე აღვნიშნავთ, რომ საზოგადოების მხრიდან კომენტარების მიღების შემდეგ გაიმართება ზემოაღნიშნული მოხსენების პროექტის საჯარო განხილვა, რომლის ჩატარების თარიღიც მოგვიანებით გეცნობებათ.

The project of a national report on environmental conditions was implemented in 2018–2021. The document was prepared by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia with the involvement of several government agencies.
The national report is a document summarising the existing information on the state of the environment in Georgia and is prepared every 4 years.
We present the draft of the "2018–2021 National Report on Environmental Conditions' ' for public consideration. If you have comments and suggestions regarding the document, please submit your comments to the Sustainable Development Division of the Department of Environment and Climate Change of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia by May 22 by e-mail. By mail: lali.titilokashvili@mepa.gov.ge
We note here that after receiving comments from the public, a public review of the draft of the above-mentioned report will be held, the date of which will be announced later.