ცენტრი აცხადებს ტენდერებს საქართველოს მეხუთე ეროვნული შეტყობინებისა და პირველი ორწლიური ანგარიშის (5NC/1BTR) კომბინირებული დოკუმენტის თავების/ქვეთავების შემუშავების მიზნით და იწვევს დაინტერესებულ კომპანიებს/ორგანიზაციებს მონაწილეობის მისაღებად
გაცნობებთ, რომ სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი აცხადებს ტენდერებს საქართველოს მეხუთე ეროვნული შეტყობინებისა და პირველი ორწლიური ანგარიშის (5NC/1BTR) კომბინირებული დოკუმენტის თავების/ქვეთავების შემუშავების მიზნით და იწვევს დაინტერესებულ კომპანიებს/ორგანიზაციებს მონაწილეობის მისაღებად.
ტენდერები ცხადდება შემდეგი თავების/ქვე-თავების შემუშავებაზე:
ეროვნული გარემოებები, ინსტიტუციური მოწყობა და სხვა ინფორმაცია და შეზღუდვები, საჭირო და მიღებული მხარდაჭერა
შეზღუდვები და ხარვეზები და შესაბამისი ფინანსური, ტექნოლოგიების შემუშავებისა და გადაცემის, ასევე შესაძლებლობების განვითარებისთვის საჭირო და მიღებული  მხარდაჭერა
კლიმატის ცვლილების ზემოქმედების შერბილება
ეროვნულ დონეზე განსაზღვრული წვლილის (NDC) განხორციელების მიმდინარეობის შეფასება
კლიმატის ცვლილების გავლენა და მისდამი ადაპტაცია
აღნიშნული სახელმწიფო შესყიდვები ცხადდება გლობალური გარემოსდაცვითი ფონდისა (GEF) და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის „საქართველოს მეხუთე ეროვნული შეტყობინებისა და პირველი ორწლიური გამჭვირვალობის ანგარიშის შემუშავება გაეროს კლიმატის ცვლილების ჩარჩო კონვენციის (UNFCCC) მიმართ“ ფარგლებში, რომელიც მიზნად ისახავს საქართველოს მთავრობის მხარდაჭერას კლიმატის ცვლილებასთან დაკავშირებული საკითხების განვითარების სტრატეგიებსა და  სექტორული პოლიტიკის დოკუმენტებში გათვალისწინების და ინტეგრაციის პროცესში.
ტენდერების შესახებ დეტალური ინფორმაცია (ტექნიკური დავალების აღწერა, საჭირო დოკუმენტაციის ჩამონათვალი და ა.შ) შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ბმულზე:
http://tenders.procurement.gov.ge/public/?go=515762&lang=ge
http://tenders.procurement.gov.ge/public/?go=516926&lang=ge
http://tenders.procurement.gov.ge/public/?go=517015&lang=ge
http://tenders.procurement.gov.ge/public/?go=517031&lang=ge
http://tenders.procurement.gov.ge/public/?go=517055&lang=ge
დამატებითი შეკითხვების შემთხვევაში, დაუკავშირდით შემდეგ საკონტაქტო პირებს:
პროექტის მენეჯერი სალომე ფიფია - ელ.ფოსტა: salome.pipia@eiec.gov.ge.
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის შესყიდვების სპეციალისტი ნიკა ყველაშვილი (ტექნიკური/პროცედურული საკითხები)  - ელ.ფოსტა: nika.kvelashvili@eiec.gov.ge.

The Centre announces tenders for the development of chapters/subchapters of the combined document of the Fifth National Notification and the First Biennial Report (5NC/1 BTR) of Georgia and invites interested companies/organisations to participate
We would like to inform you that the EIEC announces tenders for the development of chapters/subchapters of the combined document of the Fifth National Notification and the First Biennial Report (5NC/1BTR) of Georgia and invites interested companies/organisations to participate.
Tenders are announced for the development of the following chapters and subchapters:
• National circumstances, institutional arrangements, and other information and constraints; support needed and received
• Constraints and gaps and related financial, technology development and transfer, and capacity building support needed and received
• Mitigation of climate change impacts
•Assessing the progress of the Nationally Determined Contribution (NDC) implementation
• Impact of climate change and adaptation to it
The mentioned state purchases are announced with the support of the Global Environmental Fund (GEF) and the United Nations Development Programme (UNDP) within the framework of the ongoing project "Development of the Fifth National Communication and the First Biennial Transparency Report of Georgia to the United Nations Framework Convention on Climate Change (UNFCCC)", which aims to support the Government of Georgia in climate change in the process of consideration and integration of issues related to the change in development strategies and sectoral policy documents.
Detailed information about tenders (description of the technical task, list of the necessary documentation, etc.) can be found at the following link: