შეხვედრა ლატვიის სოფლის საკონსულტაციო და სასწავლო ცენტრის წარმომადგენლებთან
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორი თამარ ალადაშვილი და სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობებისა და ევროინტეგრაციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ლაშა ინაური ლატვიის რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ლატვიის სოფლის საკონსულტაციო და სასწავლო ცენტრის საბჭოს თავმჯდომარეს მარტიშ ციმერმანს შეხვდნენ.
ლატვიის მხარის წარმომადგენლებს ქართულმა მხარემ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა იმ ღონისძიებების შესახებ, რომლებიც საქართველოში  ფერმერების შესაძლებლობების გაძლიერებისა და სოფლის მეურნეობის მიმართულებით განათლების ხელშეწყობისთვის ტარდება.
შეხვედრაზე მხარეებმა გამოცდილების გაზიარების შესაძლებლობები განიხილეს. როგორც აღინიშნა, ლატვიის სოფლის საკონსულტაციო და სასწავლო ცენტრი ჩართულია ევროკავშირის ინიციატივებსა და პროექტებში. ლატვიის სოფლის საკონსულტაციო და სასწავლო ცენტრის მხრიდან ამ მიმართულებით საქართველოსთან აქტიური თანამშრომლობის სურვილი გამოითქვა.

The meeting with the representatives of the Latvian Rural Advisory and Training Center
Martish Zimmerman, the Chairman of the Board of the Latvian Rural Advisory and Training Center of the Ministry of Agriculture of the Republic of Latvia, met with Tamar Aladashvili, the Director of EIEC under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, and Lasha Inauri, the head of the Ministry's International Relations and European Integration Department.
The Georgian delegates provided the Latvian representatives with full details on activities that improve farmers' opportunities and provide support for agricultural education.
At the meeting the parties discussed opportunities to share their experience. As was mentioned, the Latvian rural advisory learning centre is involved in EU initiatives and projects. The Latvian Rural Advisory and Training Center expressed its desire to actively cooperate with Georgia in this direction.