„ეკოლიდერთა სკოლაში“ 2023 წლის სასწავლო კურსი დაიწყო
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის „ეკოლიდერთა სკოლაში“ 2023 წლის სასწავლო კურსი დაიწყო.
„ეკოლიდერთა სკოლაში“ სასწავლო კურსი გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორის მოადგილემ, ეკატერინე ბენდელიანმა გახსნა.
„ეკოლიდერთა სკოლის პროგრამა  იძლევა შესაძლებლობას, ახალგაზრდებმა მიიღონ ინფორმაცია სხვადასხვა აქტუალურ და საინტერესო გარემოსდაცვით საკითხზე. აღნიშნული სკოლა ცენტრის ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი პროექტია, რომელიც მიზნად ისახავს ახალგაზრდების დაინტერესებას გარემოსდაცვითი საკითხებით და გარემოსდაცვითი ღირებულებების ჩამოყალიბებას”, - განაცხადა ეკატერინე ბენდელიანმა.
IX-XII კლასის მოსწავლეები, სასწავლო პროგრამის ფარგლებში, მიიღებენ ინფორმაციას მდგრადი განვითარების მიზნების, ადამიანის ეკოლოგიური უფლებების, ნარჩენების მართვის მნიშვნელობის, დაცული ტერიტორიების, ბიომრავალფეროვნების, კლიმატის ცვლილების, ტყის მდგრადი მართვისა და გარემოსდაცვითი განათლების შესახებ.
2023 წელს, კონკურსის საფუძველზე, მთელი საქართველოს მასშტაბით „ეკოლიდერთა სკოლაში“ მოხვედრა 69 მოსწავლემ შეძლო.
სასწავლო კურსი ორი თვე გაგრძელდება. თეორიულ სწავლებასთან ერთად, მოეწყობა საველე გასვლები. ლექციებს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის წარმომადგენლები და მოწვეული სპეციალისტები ჩაატარებენ. „ეკოლიდერთა სკოლა“ დისტანციურად, ZOOM-ის პლატფორმით განხორციელდება.

The study cours 2023 has started at the ‘’school of Ecoleaders’’
The study course "School of Eco Leaders" for 2023 has started at the EIEC under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia.
Ekaterine Bendeliani, the deputy director of the EIEC, opened the training course at the Ecoleader  School.
"Ecoleaders' school programme offers young people a chance to learn about a variety of current and interesting environmental topics." According to Ekaterine Bendeliani, "This school is one of the most significant projects of the centre, which aims to interest young people in environmental issues and to form environmental values."
Students in classes IX–XII, within the curriculum, will receive information about sustainable development goals, human ecological rights, the importance of waste management, protected areas, biodiversity, climate change, sustainable forest management, and environmental education.
Based on the contest, 69 students were able to get into the "School of Eco Leaders" throughout Georgia in 2023.
The training course will last two months. Along with theoretical training, Field trips will also be planned in addition to the theoretical instruction. Lectures will be held by representatives of the EIEC and by invited specialists. "School of Eco Leaders" will be provided remotely on the Zoom platform.