გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის კონკურსის „მწვანე ჯილდოს“ მეორე ტური მიმდინარეობს
პირველ ეტაპზე განცხადებების საფუძველზე შერჩეული მონაწილეები სპეციალურად შექმნილი კომისიის წარმომადგენლებს განხორციელებული აქტივობების შესახებ პრეზენტაციებს წარუდგენენ.
2023 წელს გამოცხადებულ კონკურსში „მწვანე ჯილდო“ კონკურსანტები მთელი საქართველოს მასშტაბით მონაწილეობდნენ. 200-მდე მონაწილიდან მეორე ტურში 68 მასწავლებელი და აღმზრდელი/მეთოდისტი გადავიდა.
„მწვანე ჯილდო - სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლება 2023” და „მწვანე ჯილდო - გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლება სკოლაში 2023” გამარჯვებულები 5 ივნისს, გარემოს დაცვის მსოფლიო დღეს დაჯილდოების ღონისძიებაზე გამოვლინდებიან, სადაც მათ სპეციალური პრიზები გადაეცემათ. გარემოს დაცვის მსოფლიო დღე 1972 წელს, გაეროს გენერალური ასამბლეის მიერ დაწესდა.
კონკურსი „მწვანე ჯილდო” გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ 2018 წელს დაარსდა. კონკურსის მიზანია იმ პედაგოგებისა და აღმზრდელების გამოვლენა და წახალისება, რომლებიც სასწავლო პროცესში აქტიურად იყენებენ სახელმძღვანელოებს „სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლება” და „გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლება სკოლაში” და ზრუნავენ ბავშვების გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლების ხელშესაწყობად. სახელმძღვანელოები წარმატებით ინერგება მთელი ქვეყნის მასშტაბით.

The second round of the contest, the ‘’Green Award’’ of the Environmental Information and Education Centre (EIEC) is underway
At first, the participants selected based on statements will submit presentations about their activities to the special commission.
The 2023 contest for the "Green Award" welcomed participants from all throughout Georgia. 68 teachers and educators/methodologists were selected from the 200 participants to advance to the next round.
The winners of the "Green Award: Preschool Environmental Education 2023" and "Green Award: Environmental and Agricultural Education at School 2023" will be revealed at the award ceremony on June 5, on World Environment Day, and given special prizes. The United Nations General Assembly established World Environment Day in 1972.
The Centre for Environmental Information and Education (EIEC) established the "Green Award" contest in 2018. The contest aims to recognise and reward educators who actively use the textbooks "Environmental Education Before School" and "Environmental and Agricultural Education at School" in the educational process and care for the promotion of environmental and agricultural education in children. The guidelines are being successfully implemented across the country.