კლიმატის ცვლილებისა და ნარჩენების მართვის შესახებ სკოლის ეკოკლუბების დებატები გაიმართა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით, სკოლის მოსწავლეებისთვის გარემოსდაცვით თემებზე დებატები გაიმართა.
დებატების კონკურსში 50-მდე სხვადასხვა სკოლის ეკოკლუბიდან, აპლიკაციების გადარჩევის შედეგად შეირჩა 4 სკოლა, რომლებმაც კლიმატის ცვლილებისა და ნარჩენების მართვის შესახებ დებატებში მიიღეს მონაწილეობა.
ღონისძიებაზე საკონკურსო კომისიის შეფასების შედეგად გამარჯვებულები გამოვლინდნენ, რომელთაც პრიზები გადაეცათ. კლიმატის ცვლილების მიმართულებით დებატებში თბილისის 142-ე საჯარო სკოლის ეკოკლუბმა „მწვანე მომავალი“, ხოლო ნარჩენების მართვის მიმართულებით საჩხერის მე-3 საჯარო სკოლის ეკოკლუბმა „ეკო თაობა“ გაიმარჯვეს.
დებატების მიზანია ხელი შეუწყოს ახალგაზრდების ჩართულობას და  ცნობიერების ამაღლებას გარემოსდაცვით საკითხებში. ასევე, მიმდინარე კლიმატის ცვლილებისა და ნარჩენების მართვის პროცესებში გამოწვევების იდენტიფიცირებას და შესაძლებლობების წინ წამოწევას. მომხსენებლებმა ასევე, გარემოს დაცვის საკითხებში და მდგრადი განვითარების მიზნების განხორციელებაში განათლებისა და ახალგაზრდების  როლზეც  ისაუბრეს.
სკოლის ეკოკლუბების დებატები გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით პროექტის „მმართველობის რეფორმის ფონდი“ (GRF) ფარგლებში ჩატარდა.

The debates of the school eco clubs on climate change and waste management were held
Under the organisation of the Environmental Information and Education Centre of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, debates on environmental topics were held for school children.
Four schools were chosen from 50 various school eco clubs to participate in the contest on climate change and waste management as a result of the application screening process.
The winners were announced and granted prizes at the event as a result of the contest commission's evaluation. The waste management debate was won by the "Eco Generation" eco-club from Sachkhere 3 public school, and the climate change debate was won by the "Green Future '' eco-club from Tbilisi's 142nd public school.
The debate aims to increase young people's involvement with and awareness of environmental issues. Speakers discussed the importance of education and youth in environmental protection issues and the implementation of sustainable development goals in addition to identifying challenges and advancing opportunities in the current climate change and waste management processes.
School eco-club debates were held within the project "Governance Reform Fund" (GRF) with the support of the United Nations Development Programme (UNDP) and Sweden.a