300-მდე აღმზრდელი და მეთოდისტი სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების განახლებული პროგრამით გადამზადდა
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრმა ქ.თბილისის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების 300-მდე აღმზრდელი და მეთოდისტი განახლებული პროგრამით - „სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლება“ გადაამზადა.  პროგრამა მიზნად ისახავს ბაღის აღმზრდელების/მეთოდისტებისა და ადრეული ასაკის ბავშვების ცნობიერების  ამაღლებას გარემოსდაცვითი განათლების მიმართულებით.
სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების პროგრამის განახლება სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების პროგრამის კვლევის შედეგების საფუძველზე განხორციელდა. განახლებული პროგრამის მიხედვით, ბიომრავალფეროვნების, წყლის რესურსებისა და ნარჩენების მართვის თემებს კლიმატის ცვლილების საკითხები დაემატა. სახელმძღვანელო მოიცავს პრაქტიკის მაგალითებს.
ქ.თბილისის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების წარმომადგენლების გადამზადების შემდეგ, ტრენინგები  ქვემო ქართლისა და მცხეთა-მთიანეთის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების წარმომადგენლებს ჩაუტარდებათ.
სკოლამდელი გარემოსდაცვითი განათლების პროგრამის განახლება და აღმზრდელების/მეთოდისტების გადამზადება გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით, პროექტის - „მმართველობის რეფორმის ფონდის (GRF)“ ფარგლებში განხორციელდა.

About 300 educators and Methodists were retrained in the updated program of preschool environmental education
The Environmental Information and Education Centre retrained about 300 educators and Methodists of preschool institutions in Tbilisi with the updated program "Preschool Environmental Education". The program aims to raise the awareness of kindergarten educators, methodists, and children of an early age in the direction of environmental education.
The renewal of the preschool environmental education program was carried out based on the results of the research on the preschool environmental education program. Under the updated program, climate change issues have been added to the topics of biodiversity, water resources, and waste management. The guide includes practice examples.
After the retraining of the representatives of Tbilisi preschool education institutions, training courses will be given to the representatives of Kvemo Kartli and Mtskheta-Mtianeti preschool education institutions.
The renewal of the preschool environmental education program and the training of educators and methodists were carried out with the support of the United Nations Development Programme (UNDP) and the Swedish government within the framework of the project "Governance Reform Fund (GRF)".