გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს რჩეულ მასწავლებელს   ნანა გოგატიშვილს „მწვანე ჯილდო“ გადაეცა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს რჩეულ მასწავლებელს ნანა გოგატიშვილს „მწვანე ჯილდო“ გადაეცა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორმა თამარ ალადაშვილმა, გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლების ხელშეწყობისთვის, 2023 წლის „მწვანე ჯილდო“, მადლობის სიგელი და სამახსოვრო საჩუქარი თბილისის N182 საჯარო სკოლის სამოქალაქო განათლების მასწავლებელ ნანა გოგატიშვილს გადასცა.
„ჩვენ აქტიურად ვმუშაობთ ქვეყანაში გარემოსდაცვითი და აგრარული განათლების ხელშეწყობისა და ამ მიმართულებით მასწავლებლების კვალიფიკაციის ამაღლების კუთხით. გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი 2017 წლიდან მონაწილეობს ღონისძიებაში „მასწავლებლის ეროვნული ჯილდო” და, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სახელით, „მწვანე ჯილდოს” გადასცემს იმ პედაგოგს, რომელსაც მნიშვნელოვანი გარემოსდაცვითი აქტივობები აქვს განხორციელებული. მოხარული ვარ, რომ წელს უკვე მეშვიდედ გვეძლევა შესაძლებლობა, მასწავლებლის ეროვნული ჯილდოს თანამონაწილეები და პარტნიორები ვიყოთ“, - აღნიშნა თამარ ალადაშვილმა.
„მასწავლებლის ეროვნული ჯილდო“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს კონკურსია, რომელიც ყოველწლიურად 5 ოქტომბერს, მასწავლებლის საერთაშორისო დღეს იმართება. 2023 წელს, კონკურსის ფარგლებში, ქვეყნის საუკეთესო პედაგოგი გორის N8 საჯარო სკოლის ბიოლოგიის მასწავლებელი ნინო ფსუტური გახდა, რომელიც განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა გიორგი ამილახვარმა დააჯილდოვა.

The ''Green Award'' was presented to Nana Gogitashvili, the teacher chosen by the Ministry of  Environmental Protection and Agriculture of Georgia
The ''Green Award'' was presented to Nana Gogitashvili, the teacher chosen by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia
Nana Gogatishvili, a civil education teacher at Tbilisi N182 Public School, received the 2023 "Green Award," a certificate of appreciation, and a commemorative gift from Tamar Aladashvili, director of the Environmental Information and Education Centre of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, for promoting environmental education.
"We are actively working in the country in terms of promoting environmental and agricultural education and raising the qualifications of teachers in this direction. Since 2017, the Centre for Environmental Information and Education has been participating in the "Teacher's National Award" event and, on behalf of the Ministry of Environment and Agriculture, presents the "Green Award" to the teacher who has implemented important environmental activities. I am glad that this year, for the seventh time, we have the opportunity to be co-participants and partners in the National Teacher's Award,", said Tamar Aladashvili.
Every year on October 5, International Teachers Day, the Georgian Ministry of Education and Science hosts the "Teacher's National Award" contest. Nino Psuturi, a biology teacher at the N8 public school in Gori, received the contest's best teacher award in 2023, receiving it from Minister of Education and Science Giorgi Amilakhvari.