მედიაკონკურსი „ერთად დავიცვათ საქართველოს ტყე“  ჟურნალისტებისა და ბლოგერებისთვის
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრი აცხადებს მედიაკონკურსს ჟურნალისტებისა და ბლოგერებისთვის - „ერთად დავიცვათ საქართველოს ტყე“.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლია ნებისმიერ ჟურნალისტსა და ბლოგერს, რომელიც წარმოადგენს გამოქვეყნებულ სტატიას, ბლოგს, სოციალური მედიის პოსტს ან ვიდეო სიუჟეტს ტყის დაცვის თემატიკასთან დაკავშირებით.
საკონკურსო ნამუშევრის შინაარსი შესაძლებელია ეხებოდეს თემებს:
მედიისა და სხვადასხვა საინფორმაციო საშუალების ჩართულობის მნიშვნელობა ტყის სწორად ათვისებისა და შენარჩუნების შესახებ ცნობიერების ამაღლებაში;
ტყის მდგომარეობა, რეგიონებში არსებულ მართვის პრაქტიკები,  გამოწვევები და გადაჭრის გზები (ტყის რესურსების არასწორი ათვისება, ბრაკონიერობა, ტყის ხანძრები და ა.შ);
ტყის რესურსების მნიშვნელობა გარემოსა და ადამიანებისთვის;
კლიმატის ცვლილებისა და ჯანსაღი ტყის კავშირი ერთმანეთთან;
პირადი მაგალითი, ისტორია აღნიშნულ თემატიკასთან დაკავშირებით;
ტყის რესურსებზე არსებული ზეწოლა და მისი შემცირების გზები;
ენერგოეფექტურობა, ენერგოეფექტური ღუმელები და ალტერნატიული საწვავი;
ალტერნატიული საშუალებებით ტყეზე არსებული ზეწოლის შემცირება.
კონკურსი ხორციელდება გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ, „საქართველოში ტყის სექტორის რეფორმის განხორციელების მხარდაჭერა - ECO.Georgia“ პროექტის ფარგლებში და მიზნად ისახავს საზოგადოების ინფორმირებულობასა და ცნობიერების ამაღლებას ტყის სექტორთან დაკავშირებით.
საკონკურსო ნამუშევრების წარდგენის ბოლო ვადა - 20 ნოემბერი.
გამოვლინდება სამი საუკეთესო ნამუშევარი, რომელთაც გადაეცემათ საჩუქრები.
საკონკურსო ნამუშევრების წარდგენის პირობები:
. საკონკურსო ნამუშევრები მიიღება ელექტრონული სახით ელ-ფოსტაზე - info@eiec.gov.ge,  სათაურში მითითებული უნდა იყოს - „მედია კონკურსი“;
. მეილში მითითებული უნდა იყოს ავტორის/ავტორების სახელი და გვარი, საკონტაქტო ინფორმაცია (ტელ. ნომერი, ელ-ფოსტა), საკონკურსო ნამუშევრის გამოქვეყნების თარიღი და ადგილი, ნაშრომის მოკლე აღწერა;

"Let's protect Georgian forests together" is a media contest open to bloggers and journalists.
The EIEC announces a media contest for journalists and bloggers: "Let's protect the forest of Georgia together".
To enter the contest, a journalist or blogger must provide a published article, blog, social media post, or video narrative on the subject of forest protection.
The following subjects may be covered in the contest work:
• The cruciality of the involvement of media and other different information instruments in the awareness-raising process regarding forest maintenance and proper use
• The forest condition, the existing management practices in regions, challenges, and solution ways (the incorrect use of forest resources, poaching, forest fires, and so on)
• The importance of forest resources for the environment and people
• The interconnection between climate change and a healthy forest
• Personal example: the story on the mentioned topic
• The pressure on the forest and strategies for reducing
• Energy efficiency, energy efficient stoves, and alternative fuels
• Reducing the pressure on the forest through alternative methods
The contest is implemented by the EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, ‘’within the project "Supporting the Implementation of the Forest Sector Reform in Georgia—ECO. Georgia," which aims to increase public awareness regarding the forest sector.
The deadline for submitting the work is November 20.
Three best works will be revealed, and the present will be handed over to the best work authors.
• Contest works are received in electronic form by e-mail at info@eiec.gov.ge; the title must state "Media competition";
• The name and surname of the author or authors, contact information (tel. number, e-mail), the date and place of publication of the competition work, and a brief description of the work must be indicated in the e-mail.
• The submitted work must be published publicly
Evaluation criteria:
• Correspondence with the theme of the contest;
• Presenting one's vision and style in the work;
• Presenting own or original opinions;
• Indication of used sources
The contact person for the competition is Natia Bliadze (e-mail: Natela.bliadze@eiec.gov.ge, phone: 598 21 82 85).