სამი ალაზნის ბიოსფერული რეზერვატისთვის მცირე გრანტების პროგრამა
გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ) გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან ერთად პროექტის  DIAPOL-CE ფარგლებში გიწვევთ საკონსულტაციო შეხვედრებზე საგრანტო კონკურსთან დაკავშირებით.
შეხვედრები გაიმართება:
19 ნოემბერი, 15:00 საათი - სოფ.ქვემო ალვანი, კულტურის სახლი
20 ნოემბერი, 11:00 საათი - ქ.ახმეტა, კულტურის სახლი
22 ნოემბერი, 11:00 საათი - სოფ.ზემო ალვანი, სათემო სახლი
22 ნოემბერი, 15:00 საათი - პანკისის ხეობა, სოფ.დუისი
25 ნოემბერი, 11:00 სთ - პანკისის ხეობა, სოფ. ჯოყოლო
25 ნოემბერი, 15:00 საათი - ილტოს ხეობა, სოფ. შახვეტილა, ამბულატორიის შენობაში.
შეგახსენებთ, რომ საგრანტო პროექტები განხორციელდება სამი ალაზნის ბიოსფერული რეზერვატის ტერიტორიაზე.
საგრანტო თანხა შეადგენს 5000 ევროს ექვივალენტს ლარში (8 პროექტი გეგოგრაფიული გადანაწილებით); ერთი, განსაკუთრებულად მნიშვნელოვანი, საუკეთესო საპროექტო წინადადება დაფინანსდება 10000 ევროს ექვივალენტით ლარში; მინიმუმ 10% უნდა იყოს გრანტის მიმღების თანამონაწილეობა ფულადი ან არაფულადი სახით.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ: ინდივიდებს, საერთო ინტერესით გაერთიანებულ ჯგუფებს, ადგილობრივ ფერმერებს, არასამთავრობო ორგანიზაციებს, ადგილობრივ მეწარმეებს.
დაინტერესებულმა პირებმა 2023 წლის 10 დეკემბრამდე უნდა წარმოადგინონ საპროექტო წინადადებები ქართულ ენაზე შემდეგ ელ-ფოსტაზე: ThreeAlazaniBR@giz.de (გთხოვთ, წერილის სათაურის ველში მიუთითოთ Three Alazani BR Small Grants Program).
საკონტაქტო ტელ:  GIZ წარმომადგენელი 577 755 339
პროექტი DIAPOL-CE -  „პოლიტიკის დიალოგი და ცოდნის მართვა კლიმატის ცვლილების სტრატეგიების შესახებ“ დაფინანსებულია გერმანიის  კლიმატის საერთაშორისო ინიციატივის მიერ (IKI), უფლებამოსილება მინიჭებული აქვს  გერმანიის გარემოს, ბუნების კონსერვაციის, ბირთვული უსაფრთხოებისა და მომხმარებელთა უფლებების დაცვის ფედერალური სამინისტროს მიერ (BMUV).
საქართველოში პროექტს - ბიოსფერული რეზერვატები, როგორც საქართველოში მდგრადი განვითარების სამოდელო რეგიონები - სამი ალაზნის ბიოსფერული რეზერვატის კოორდინირებული და ეფექტური მართვის შესაძლებლობების გაძლიერება - ახორციელებს კავკასიის რეგიონული გარემოსდაცვითი ცენტრი (RECC) და მიხეილ ზუკოვის ფონდი (MSF).

You are cordially invited to consultative meetings about the grant contest on behalf of the German Society for International Cooperation (GIZ) and the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia within the framework of the DIAPOL-CE project will take place:
November 19, 3:00 p.m.: Village of Kvemo Alvani, House of Culture
November 20, 11:00, Akhmeta City, House of Culture
November 22, 11:00 a.m.: village of Zemo Alvani, community house
November 22, 3:00 p.m., Pankisi Valley, Duis Village
November 25, 11:00 a.m.: Pankisi Valley, village Jokolo
November 25, 15:00: Ilto Valley, village Shakhvetila, in the ambulatory building
We remind you that the grant projects will be implemented in the territory of the Sami Alazni Biosphere Reserve.
Eight projects with a geographical dispersion will get grants totaling 5000 euros in GEL; one project proposal that is very significant will receive funding equivalent to 10,000 euros in GEL. The grantee's contribution, whether in cash or in kind, must equal at least 10%.
Individuals, groups united by a common interest, local farmers, non-governmental organizations, and local entrepreneurs can participate in the contest..
Interested persons should submit project proposals in Georgian to the following e-mail address: ThreeAlazaniBR@giz.de (please indicate Three Alazani BR Small Grants Programme in the subject line of the letter) by December 10, 2023.
Contact phone: GIZ representative: 577 755 339
The project DIAPOL-CE, "Policy Dialogue and Knowledge Management on Climate Change Strategies," is funded by the German International Climate Initiative (IKI) and mandated by the German Federal Ministry for the Environment, Nature Conservation, Nuclear Safety, and Consumer Protection (BMUV).
In Georgia, the project Biosphere Reserves as Model Regions for Sustainable Development in Georgia: Strengthening the Capacity for Coordinated and Effective Management of the Three Alazni Biosphere Reserves - is implemented by the Regional Environmental Centre of the Caucasus (RECC) and the Mikhail Zhukov Foundation (MSF).