შპს „კამარა ენერჯის" მდ. თერგზე 16,62 მგვტ დადგმული სიმძლავრის „კამარა ჰესის“ მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტის სკოპინგის ანგარიშის საჯარო განხილვის გადადებასთან დაკავშირებით
შპს „კამარა ენერჯის" მდ. თერგზე 16,62 მგვტ დადგმული სიმძლავრის „კამარა ჰესის“ მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებით გაცნობებთ, რომ  2023 წლის 27 ნოემბერს 16:00 საათზე სოფ. გორისციხის რიტუალების სახლის შენობაში და 2023 წლის 28 ნოემბერს 13:00 საათზე სოფ. სიონის რიტუალების სახლის შენობაში დაგეგმილი საჯარო განხილვები გადაიდო მეტეოროლოგიური მდგომარეობიდან გამომდინარე, კერძოდ, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობის აკრძალვის გამო. აღნიშნულიდან გამომდინარე, ვერ მოხერხდა საჯარო განხილვის ადგილზე სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრისა და სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლების ჩასვლა.
დამატებით გაცნობებთ, რომ შექმნილი მდგომარეობის აღმოფხვრიდან არაუგვიანეს 5 დღისა უზრუნველყოფილი იქნება საჯარო განხილვის შესახებ ინფორმაციის განმეორებით გამოქვეყნება კანონმდებლობით დადგენილი მოთხოვნების გათვალისწინებით.

Regarding the delay of the public hearing of the scoping report  for the 16.62 MW Kamara HPP on the Terg River's construction and operation, Kamara Energy LLC
Regarding the delay of the public hearing of the scoping report for the 16.62 MW Kamara HPP on the Terg River's construction and operation, Kamara Energy LLC
Regarding the scoping report for Kamara Energy Ltd.'s construction and operation project of the 16.62 MW Kamara HPP on the Tergi River, we would like to notify you that the public hearings scheduled for the Village of Sioni House of Rituals building on November 28, 2023, at 1:00 p.m. and on November 27, 2023 at 4:00 p.m. in the Ritual House of Goriskikh village have been postponed due to weather conditions. In particular, due to the prohibition of all types of motor vehicle traffic on the Gudauri (post)-Kobi section of the Mtskheta-Stephantsminda-Larsi highway of international importance.Based on the above, it was not possible for the representatives of the Environmental Information and Education Centre and the National Agency of the Environment to arrive at the place of public discussion.
Furthermore, we would like to notify you that, in accordance with the legal obligations, material regarding the public hearing will be repeatedly published no later than five days following the resolution of the generated issue.