კლიმატის ცვლილების კანონის „თეთრი წიგნის“ შესახებ საჯარო კონსულტაციები გრძელდება
• 19 დეკემბერს, 13:00 საათზე ქ.თბილისში, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის I კორპუსში(მისამართი: ი.ჭავჭავაძის გამზირი N1). საჯარო კონსულტაციაში მოსახლეობის მაქსიმალური ჩართულობის ხელშეწყობის მიზნით შეხვედრა ჰიბრიდულ ფორმატში ჩატარდება. დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ, ისარგებლოთ შემდეგი ბმულით: https://us02web.zoom.us/j/81581258159   Meeting ID: 815 8125 8159
• 21 დეკემბერს, 12:00 საათზე ქ.ბათუმში, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის I კორპუსში (მისამართი: რუსთაველის/ნინოშვილის ქ.32/35). საჯარო კონსულტაციაში მოსახლეობის მაქსიმალური ჩართულობის ხელშეწყობის მიზნით შეხვედრა ჰიბრიდულ ფორმატში ჩატარდება. დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ, ისარგებლოთ შემდეგი ბმულით:  https://us02web.zoom.us/j/83668293997  Meeting ID: 836 6829 3997
საქართველოს კლიმატის ცვლილების კანონის „თეთრი წიგნი“ საქართველოს პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტმა, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრთან თანამშრომლობით, ვესტმინსტერის დემოკრატიის ფონდის (WFD) და გაერთიანებული სამეფოს მხარდაჭერით შეიმუშავა. კლიმატის ცვლილების კანონის თეთრი წიგნი მოიცავს ძირითად პრინციპებს, რომელიც საქართველოს კლიმატის ცვლილების კანონში უნდა აისახოს. თეთრი წიგნის მიზანი საქართველოს კლიმატის ცვლილების კანონის შემუშავებისთვის ფართო საზოგადოებრივი დისკუსიისა და კონსულტაციების გაგრძელებაა.

Public consultation on the Climate Change Law White Book continues
• A hybrid format meeting will be held on December 19 at 1:00 p.m. at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (address: I. Chavchavadze Avenue N1) in Tbilisi city to encourage maximum public participation in the consultation.  If you are interested, please use the following link: https://us02web.zoom.us/j/81581258159 Meeting ID: 815 8125 8159
• On December 21, at 12:00 in the city of Batumi, at Batumi Shota Rustaveli State University (address: 32/35 Rustaveli/Ninoshvili St.), a meeting will be held in a hybrid format to promote the maximum involvement of the population in the public consultation. If you are interested, please use the following link: https://us02web.zoom.us/j/83668293997 Meeting ID: 836 6829 3997
The "White Book" on the Climate Change Law of Georgia was developed by the Environmental Protection and Natural Resources Committee of the Parliament of Georgia, in cooperation with the EIEC, with the support of the Westminster Foundation for Democracy (WFD) and the United Kingdom. The Climate Change Law White Book includes the main principles that should be reflected in the Climate Change Law of Georgia. The purpose of the White Book is to continue the broad public discussion and consultation for the development of the Climate Change Law of Georgia.
The person to contact regarding the aforementioned matter is Lika Pkhovelishvili, the head of the Environmental Information Service of the EIEC (e-mail: lika.pkhovelishvili@eiec.gov.ge; phone: 595503081).