აგრარული დარგის წარმომადგენლებისთვის ტრენინგები გაიმართა
აგრარული დარგის სპეციალისტებისა და ექსტენციის სამსახურების წარმომადგენელებისთვის, ასევე, პროფესიული კოლეჯების აგრარული პროფილის პედაგოგების და სტუდენტებისთვის სადემონსტრაციო ნაკვეთის მოწყობის შესახებ ტრენინგები ჩატარდა.
ტრენინგები იმერეთისა და აჭარის რეგიონში გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC) პროექტის „პროფესიული განათლების სისტემის მოდერნიზება საქართველოს სოფლის მეურნეობაში (ფაზა 3)“ ფარგლებში გაიმართა.
სწავლების მონაწილეები გაეცნენ სადემონსტრაციო ნაკვეთის დაგეგმვის პრინციპებს და მეთოდოლოგიებს ახალი ტექნოლოგიების გაზიარებისა და დანერგვის ხელშეწყობისთვის. ტრენინგები ითვალისწინებდა როგორც თეორიულ, ისე პრაქტიკულ სწავლებას. ტრენინგების ფარგლებში მონაწილეებმა გამოცდილება გააზიარეს და აქტუალურ საკითხებზე იმსჯელეს.

The training course was held for agriculture representatives
The training course on the arrangement of the demonstration plot was conducted for specialists in the agriculture sector, representatives of extension services, and vocational colleges for students and teachers in the agriculture field.
The training courses were organized by the EIEC in the Imereti and Adjara regions within the United Nations Development Program (UNDP) and the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC) project "Modernization of the Vocational Education System in Georgian Agriculture (stage3)".
To encourage the sharing and application of new technologies the training course participants were introduced to the concepts and procedures of demonstration plot planning. Both theoretical and practical instruction were provided.  During the training, the participants shared their experiences and discussed topical issues.