კლიმატის ცვლილების კანონის „თეთრი წიგნის“ შესახებ შენიშვნების/მოსაზრებების მიღება გრძელდება
კლიმატის ცვლილების კანონის „თეთრი წიგნის“ შესახებ შენიშვნების/მოსაზრებების მიღება გაგრძელდება 25 დეკემბრის  ჩათვლით.
საქართველოს კლიმატის ცვლილების კანონის „თეთრი წიგნი“ საქართველოს პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტმა, ვესტმინსტერის დემოკრატიის ფონდისა (WFD) და გაერთიანებული სამეფოს მხარდაჭერით შეიმუშავა.
„თეთრი წიგნის“ მიზანი საქართველოს კლიმატის ცვლილების კანონის შემუშავებისთვის ფართო საზოგადოებრივი დისკუსიისა და კონსულტაციების გაგრძელებაა, რაც გამოკვეთს მთელ რიგ საკითხებს, რომლებიც შეიძლება გათვალისწინებულ იქნას ,,კლიმატის ცვლილების შესახებ’’ კანონის პროექტში. აღნიშნულ პროცესს საქართველოს პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ჩართულობით წარმართავს.
გთხოვთ, თქვენი მოსაზრებები „თეთრ წიგნში" წარმოდგენილ საკითხებთან დაკავშირებით 2023 წლის 25 დეკემბრის ჩათვლით გამოგვიგზავნოთ შემდეგ ელ. ფოსტაზე: info@eiec.gov.ge

Comments and opinions on the Climate Change Law White Book continue to be accepted
The ''WHITE BOOK'' of Georgian Climate Change Law was implemented by the Environmental Protection and Natural Resources Committee of the Georgian Parliament, the Westminster Democracy Fund (WFD), and with the support of the United Kingdom.
To develop the Climate Change Law of Georgia, several topics can be considered for inclusion in the draft law on "Climate Change." This is why the "White Book" aims to continue the extensive public discussion and consultation process. The Environmental Protection and Natural Resources Committee of the Georgian Parliament, in collaboration with EIEC, will manage the process.
Please send us your opinions regarding the issues presented in the "White Book" by December 25, 2023, to the following e-mail: info@eiec.gov.ge.