საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში საქართველოს ეროვნული სატყეო პროგრამის პროცესის 2024 წლის პირველი შეხვედრა გაიმართა
შეხვედრაზე საქართველოს ჭალის ტყის მდგომარეობის შესახებ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ ინიცირებული და პარტნიორების მიერ წარმოებული უახლესი კვლევების შედეგები განიხილეს. მონაწილეებმა საქართველოს ჭალის ტყის მოვლა-აღდგენის მიმართულებით არსებულ ძირითად გამოწვევებზე იმსჯელეს.
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ბიომრავალფეროვნებისა და სატყეო დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა კარლო ამირგულაშვილმა განაცხადა, რომ ჭალის ტყეების აღდგენა და განვითარებისთვის სამინისტრო იწყებს საქართველოს ჭალის ტყის მოვლა-აღდგენის ეროვნული გეგმის შემუშავებას და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ მნიშვნელოვანია პროცესებში ყველა დაინტერესებული მხარის აქტიური ჩართვა.
შეხვედრას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შესაბამისი უწყებების, სამეცნიერო სფეროს, არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები და სხვა დაინტერესებული მხარეები ესწრებოდნენ.

THE FIRST MEETING OF THE PROCESS OF THE NATIONAL FORESTRY PROGRAM OF GEORGIA IN 2024 WAS HELD IN THE MINISTRY OF ENVIRONMENTAL PROTECTION AND AGRICULTURE OF GEORGIA
Results of recent studies on the condition of Georgia's floodplain forests, which were initiated by the  Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia and carried out by partners, were addressed at the meeting
Karlo Amirgulashvili, head of the Department of Biodiversity and Forestry of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, stated that for the restoration and development of floodplain forests, the Ministry is beginning to develop a national plan for the maintenance and restoration of floodplain forests in Georgia and emphasized the significance of actively involving all interested parties in the process.
The meeting was attended by representatives of relevant agencies of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia the scientific field non governmental organisations and other stakeholders.