,,მწვანე ჯილდოს” კონკურსის შესახებ ღია კარის დღე
,,მწვანე ჯილდოს” კონკურსის შესახებ ინფორმაციის გავრცელების და დეტალების გაცნობის მიზნით, ბაღის პრაქტიკოსებისა და დაწყებითი კლასის მასწავლებლებისთვის გაიმართება ღია კარის დღე zoom-ის პლატფორმის საშუალებით:
•შეხვედრა საბავშვო ბაღების პრაქტიკოსებთან - 2024 წლის 6 თებერვალი, 16:00 სთ. შეხვედრის ბმული: https://us06web.zoom.us/j/84887992004 Meeting ID: 848 8799 2004
•შეხვედრა დაწყებითი კლასის მასწავლებლებთან - 2024 წლის 7 თებერვალი, 16 სთ. შეხვედრის ბმული: https://us06web.zoom.us/j/85836276653 Meeting ID: 858 3627 6653
კონკურსი ,,მწვანე ჯილდო” 2023-2024 სასწავლო წლის საუკეთესო აღმზრდელ-პედაგოგისა და მასწავლებლის გამოსავლენად ტარდება.
კონკურსის მიზანი გარემოსდაცვითი განათლების მიმართულებით მიღწეული შედეგების გაზიარება, აღმზრდელთა და მეთოდისტთა მოტივაციის გაზრდა და წახალისებაა.
დეტალური ინფორმაცია და საკონკურსო განაცხადის ფორმა განთავსებულია ცენტრის ვებ-გვერდზე: https://eiec.gov.ge/Ge/Competitions/47
საკონკურსო მასალების გამოგზავნა შესაძლებელია ელექტრონულად შემდეგ ელ.ფოსტაზე: education@eiec.gov.ge.
განაცხადების მიღების ბოლო ვადაა 2024 წლის 20 მარტი. გამარჯვებული გამოვლინდება გარემოს დაცვის მსოფლიო დღეს, 5 ივნისს.
აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით საკონტაქტო პირია ნინო ტაბატაძე - განათლების პროექტების სამსახურის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი  (ტელ.: +995 577 610 972; ელ.ფოსტა: nino.tabatadze@eiec.gov.ge).

An open day will be held via the Zoom platform for kindergarten practitioners and primary school teachers to learn more about the "Green Award" contest and its features.
• Meeting with kindergarten practitioners: February 6, 2024, 4:00 Meeting link: https://us06web.zoom.us/j/84887992004  Meeting ID: 848 8799 2004
• Meeting with primary school teachers: February 7, 2024, at 16:00 Meeting link: https://us06web.zoom.us/j/85836276653  Meeting ID: 858 3627 6653
The "Green Award" contest is held to identify the best educator, pedagogue, and teacher of the 2023–2024 academic year.
The contest aims to inspire and motivate Methodists and educators by disseminating the outcomes of efforts made in the field of environmental education.The competition application form and comprehensive details may be found on the center's website at https://eiec.gov.ge/Ge/Competitions/47.
Electronic submissions of competition materials may be made to education@eiec.gov.ge.
The deadline for applications is March 20, 2024. The winner will be announced on World Environment Day, June 5.
Nino Tabatadze, Acting Head of Education Projects Service (tel.: +995 577 610 972; e-mail: nino.tabatadze@eiec.gov.ge), is the contact person regarding the mentioned issue.