ქვეყნის კლიმატის პოლიტიკაში გენდერის ინტეგრირების შესახებ ტრენინგი გაიმართა
ტრენინგები კლიმატის ცვლილების მიმართულებით დასაქმებულ სახელმწიფო უწყებების, არასამთავრობო და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს ჩაუტარდათ.
ტრენინგის მიზანი იყო მონაწილეთა შესაძლებლობების გაძლიერება,  გარემოსდაცვითი და კლიმატის ცვლილების საკითხების წინ წამოსაწევად ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების ხელშემწყობ აქტივობებში; მონაწილეებისთვის ინფორმაციის მიწოდება თუ რატომ არის გენდერული საკითხები ჯერაც პრობლემური ქვეყანაში და კლიმატის პოლიტიკაში; შერბილების, NDC-ისა და ადაპტაციის მიმართულებით კლიმატის პოლიტიკაში გენდერის ინტეგრირების მიზნით შესაძლებლობების გაძლიერება გენდერის სამოქმედო გეგმის მიხედვით; კონკრეტული რეკომენდაციების შემუშავება, იმისთვის რომ მომზადდეს გენდერულად მგრძნობიარე მეხუთე ეროვნული შეტყობინება და პირველი ორწლიური გამჭვირვალობის ანგარიში.
ტრენინგი ტარდება პროექტის „მეხუთე ეროვნული შეტყობინება და პირველი ორწლიური გამჭვირვალობის ანგარიში (5NC/1BTR) გაეროს კლიმატის ცვლილების ჩარჩო კონვენციისადმი (UNFCCC)“ ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მიერ გლობალური გარემოსდაცვითი ფონდისა (GEF) და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ხელშეწყობით.

A training was held on integrating gender into the country's climate policy
The training was given to representatives of state agencies, non-governmental organizations, and international organizations working in the field of climate change.
The training's objective was to increase participants' ability to advocate for environmental and climate change problems in initiatives that support women's economic empowerment. educating participants about the reasons gender issues remain a concern in the nation and with climate policy; developing the ability to incorporate gender in the NDC; adapting to and mitigating climate change through the Gender Action Plan; and providing specific suggestions so that the first biennial transparency report and the gender-sensitive fifth national report may be prepared.
The training is being held as part of the "Fifth National Communication and First Biennial Transparency Report (5NC/1BTR) to the United Nations Framework Convention on Climate Change (UNFCCC)" project, which is being carried out by the EIEC with assistance from the UNDP and the Global Environment Facility (GEF).