ტყის საერთაშორისო დღის აღნიშვნის ფარგლებში, მოსწავლეებთან შეხვედრა გაიმართა
21 მარტი ტყის საერთაშორისო დღეა. გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებით, ტყის საერთაშორისო დღის აღნიშვნის კამპანიის ფარგლებში, ქ.თბილისის N191-ე სკოლის მოსწავლეებისთვის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაზე გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის დირექტორის მოადგილემ ეკატერინე ბენდელიანმა ტყის რესურსებისა და გარემოსდაცვითი განათლების მნიშვნელობაზე ისაუბრა. მოსწავლეებმა ინფორმაცია მიიღეს ტყის მართვის სისტემისა და ტყის ბიომრავალფეროვნების შესახებ. გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს მეტყევის საქმიანობა, ტყის ინვენტარიზაციის ტექნიკური პროცესები და მეთოდოლოგიაც გააცნეს,
ტყის საერთაშორისო დღე 2012 წლიდან გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის გენერალური ასამბლეის გადაწყვეტილებით აღინიშნება. აღნიშნული დღე მიზნად ისახავს ტყეების მნიშვნელობის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას. მიმდინარე წელს ტყის საერთაშორისო დღის თემაა „ტყეები და ინოვაციები - ახალი გადაწყვეტილებები უკეთესი სამყაროსათვის“.

A meeting with students was organized in conjunction with the celebration of International Forest Day.
Within the  International Forest Day celebration campaign, an informational meeting was held for students of the N191 school in Tbilisi, organized by the EIEC
During the meeting, Ekaterine Bendeliani, the deputy director of the EIEC, highlighted the significance of environmental education and forest resources.The students received information about the forest management system and forest biodiversity. The representatives of the Ministry of Environmental, Protection, and Agriculture of Georgia introduced the students to the activities of logging, technical processes, and methodology of forest inventory.
The United Nations General Assembly decided to mark the International Day of Forests, and it has been observed since 2012. This day is dedicated to increasing public awareness of the value of forests. International Forest Day is being observed this year with the theme "Forests and Innovation: New Solutions for a Better World."