უმაღლესი და პროფესიული სასწავლებლების სტუდენტებისათვის კონკურსი „აგროლიგა“ მიმდინარეობს
კონკურსი საქართველოში უკვე მეორედ ტარდება და მისი უმთავრესი მიზნებია აგრარულ სექტორში პროფესიული ცოდნის გავრცელება, აგრარული და გარემოსდაცვითი საგანმანათლებლო სფეროების განვითარების ხელშეწყობა და წარმატებული სტუდენტების წარმოჩენა.
კონკურსი „აგროლიგა“ მევენახეობის, მცენარეთა დაცვის, მეფუტკრეობის, სატყეო საქმის, მეხილეობის, ეკოლოგიის და ბიომრავალფეროვნების საკონკურსო დარგებში ტარდება. კონკურსში 300-მდე ახალგაზრდა მონაწილეობს მთელი ქვეყნის მასშტაბით.
პროექტის კონცეფციის ავტორი და განმახორციელებელია სოფლის მეურნეობის განვითარების ასოციაცია (ADA), გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის პარტნიორობით, გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და  შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC) მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის - „საქართველოს სოფლის მეურნეობაში პროფესიული განათლების სისტემის მოდერნიზაცია (ფაზა3)“ ფარგლებში.

The "Agro League" contest for students of higher and vocational schools is underway
The contest is being held in Georgia for the second time, and its main goals are to spread professional knowledge in the agricultural sector, promote the development of agricultural and environmental educational fields, and present successful students.
"Agroleague" contests are held in the fields of viticulture, plant protection, beekeeping, forestry, fruit growing, ecology, and biodiversity. About 300 young people from all over the country participate in the contest.
The author and implementer of the project concept is the Agricultural Development Association (ADA), in partnership with the EIEC with the support of the United Nations Development Program (UNDP) and the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC) of the current project, "Modernization of the Vocational Education System in Georgian Agriculture (Phase 3)," "within