კოოპერატივების წარმომადგენლებისთვის ტრენინგები გაიმართა
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ორგანიზებითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს მხარდაჭერით, სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების წარმომადგენლებს ტრენინგები ჩაუტარდათ.
სწავლების ფარგლებში მონაწილეებმა ინფორმაცია მიიღეს ისეთ საკითებზე, როგორებიცაა კოოპერატივი - ორგანიზაციული ფორმა და პრინციპები; სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივის შესახებ კანონის და კოოპერატივის წესდების მიმოხილვა; კოოპერატივის მმართველობა; კოოპერატივის საპაიო ფონდი, სავალდებულო საპაიო და დამატებითი შენატანები; წევრებს შორის მოგების განაწილება.
ტრენინგებში, რომელიც იმერეთისა და სამცხე-ჯავახეთის რეგიონებში, ასევე, დედაქალაქში გაიმართა, მონაწილეობას იღებდნენ კოოპერატივების წარმომადგენლები მთელი ქვეყნის მასშტაბით.
სწავლება სოფლის განვითარების სააგენტოს კოოპერატივების განვითარების დეპარტამენტის უფროსმა კონსტანტინე ხუცაიძემ ჩაატარა.
ტრენინგები პროექტის „პროფესიული განათლების სისტემის მოდერნიზება საქართველოს სოფლის მეურნეობაში VET (ფაზა3)“   ფარგლებში გაიმართა, რომელიც შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს დაფინანსებით (SDC) და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით ხორციელდება და უზრუნველყოფს ინფორმაციისა და ცოდნის გადაცემის ეფექტური მექანიზმების დანერგვას.

With the organization of the Environmental Information and Education Center and the support of the Rural Development Agency, the representatives of the agricultural cooperatives were trained.
Within the framework of the training, the participants received information on such issues as the cooperative - organizational form and principles; Review of the Law on Agricultural Cooperative and the Charter of the Cooperative; governance of the cooperative; Cooperative bond fund, mandatory bond and additional contributions; Distribution of profits among members.
Representatives of cooperatives from all over the country took part in the trainings, which were held in Imereti and Samtskhe-Javakheti regions, as well as in the capital.
The training was conducted by Konstantine Khutsaidze, head of the cooperatives development department of the Rural Development Agency.
The trainings were held within the framework of the project "Modernization of the Vocational Education System in Georgian Agriculture VET (Phase 3)", which is implemented with the funding of the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC) and the support of the United Nations Development Program (UNDP) and ensures the introduction of effective mechanisms for the transfer of information and knowledge.