თერჯოლის მუნიციპალიტეტის, სოფ. კვახჭირში შპს „ექსიმგრუპის“ ფეროშენადნობების საწარმოს ექსპლუატაციის ცვლილების პროექტი
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2022 წლის 6 ივნისის ჩათვლით.
განცხადება და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/57
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2022 წლის 3 ივნისს, 16:00 სთ-ზე, მისამართი: თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფ. კვახჭირის ადმინიტრაციული ერთეულის შენობა.

A scoping report of the planned activities is published by the LEPL National Agency of the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia. Written remarks and opinions related to the scoping report of the planned activity can be submitted to the address of the National Environment Agency: Tbilisi, Marshal Gelovani Avenue N6 or sent by e-mail to  eia@mepa.gov.ge
Terjola municipality, village. Exim Group Ltd. Ferroalloy Plant Operation Change Project in Kvakhchiri
Written remarks and opinions related to the scoping report of the planned activity can be submitted to the LEPL National Environment Agency inclusive  June 6, 2022.
For more information, see the statement at the link below - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/57
The public hearing of the scoping report of the planned activity will be held on June 3, 2022, at 16:00, at the following address: Terjola Municipality village, Kvakhchiri administrative unit building.