სამტრედიის მუნიციპალიტეტში, სოფ. მელაურში შპს „ალათის“ აგურის საწარმო
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტო  აქვეყნებს მიმდინარე საქმიანობის გაგრძელების ეკოლოგიური აუდიტის ანგარიშს.
მიმდინარე საქმიანობის ეკოლოგიური აუდიტის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ, წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი N34 ან ელ. ფოსტის მისამართზე: eia@mepa.gov.ge.
განცხადება მიმდინარე საქმიანობის გაგრძელების შესახებ გადაწყვეტილების მიღების თაობაზე:
შენიშვნები და მოსაზრებები მიიღება წერილობით 2023 წლის 27 მაისის ჩათვლით.
ანგარიში და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/4857
მიმდინარე საქმიანობის ეკოლოგიური აუდიტის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2023 წლის 6 ივნისს, 14:00 საათზე. მისამართი:  საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს დიდი დარბაზი (მარშალ გელოვანის გამზირი, N34).

The National Environment Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia publishes the environmental audit report on the continuation of current activity.
The written comments and opinions related to the environmental audit report of the current activity need to be submitted in writing to the National Environment Agency at the address: Tbilisi, Marshal Gelovani Avenue N34, or by e-mail to the mail address: eia@mepa.gov.ge.
Statement on making a decision on the continuation of the current activity:
"Alati" Ltd. brick factory in Melauri village, Samtredia Municipality
Comments and opinions will be received in writing inclusive  May 27, 2023.
The report and detailed information are available at the following link: https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/4857
The public review of the environmental audit of current activities will be held on June 6, 2023, at 14:00. Address: Great Hall of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (Marshal Gelovani Avenue, N34).