ქობულეთის მუნიციპალიტეტის, დაბა ოჩხამურში სს „აჭარის წყლის ალიანსის“ ჩამდინარე წყლების გამწმენდი ნაგებობის (N3) და საკანალიზაციო სისტემის მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტი
ანგარიში და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/4866
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2023 წლის 29 ივნისს, 12:00 საათზე. მისამართი: ქობულეთის მუნიციპალიტეტი, დაბა ოჩხამურის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა.

The project of construction and operation of the wastewater treatment plant (N3) and sewage system of the "Adjara Water Alliance" in Kobuleti Municipality, Daba Ochkhamuri
Autonomous Republic of Adjara, Kobuleti, Borough Ochkhamuri , Kobuleti municipality, Ochkhamur township
The comments and opinions require acceptance in writing,including July 14,2023.
See the statement as well as detailed information at the link - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/4866
The public discussion on the environmental impact assessment report of the planned activity will be held on June 29, 2023, at 12:00. address: Kobuleti municipality, Ochkhamur township administrative unit building.