ქობულეთის მუნიციპალიტეტის, დაბა ოჩხამურში სს „აჭარის წყლის ალიანსის“ ჩამდინარე წყლების გამწმენდი ნაგებობის (N5) და საკანალიზაციო სისტემის მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტი
ანგარიში და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/4869
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2023 წლის 29 ივნისს, 14:00 საათზე. მისამართი: ქობულეთის მუნიციპალიტეტი, დაბა ოჩხამურის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა.

The project of construction and operation of the wastewater treatment plant (N5) and sewage system of the "Adjara Water Alliance" in Kobuleti Municipality, Daba Ochkhamur
Autonomous Republic of Adjara, Kobuleti, Borough Ochkhamuri , Kobuleti municipality, Ochkhamuri township
The comments and opinions require acceptance in writing including July 14,2023.
See the statement as well as detailed information at the link https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/4869
The public discussion on the environmental impact assessment report of the planned activity will be  held on June 29,2023, at 14:00.address: Kobuleti municipality, Ochkhamuri township administrative unit building.