ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის, სოფ. წყალწმინდაში, შპს „გურია ფიშ ფარმინგის“ თევზსაშენი ტბორის მოწყობისა და ექსპლუატაციის პროექტი
გურია, ლანჩხუთი, სოფ. წყალწმინდა, ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტი, სოფ წყალწმინდა
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2022 წლის 21 ივნისის ჩათვლით.
განცხადება და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/163
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2022 წლის 16 ივნისს, 15:00 სთ-ზე, მისამართი: ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის სოფ. წყალწმინდის საჯარო სკოლის შენობა.

LEPL National Environment Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia. Written remarks and opinions related to the scoping report of the planned activity can be submitted to the address of the National Environment Agency: Tbilisi, Marshal Gelovani Avenue N6 or sent by e-mail. Email address:eia@mepa.gov.ge
Lanchkhuti municipality, village. In Tskaltsminda, Guria Fish Pharming Ltd. fishpond arrangement and operation project
Written remarks and opinions related to the scoping report of the planned activity can be submitted to the LEPL National Environment Agency inclusive June 21, 2022.
See statement and detailed information. At the link - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/163
The public hearing of the scoping report of the planned activity will be held on June 16, 2022, at 15:00, at the following address: Lanchkhuti Municipality village. Tskaltsminda Public School building.