„ჭაჭუნას აღკვეთილის მენეჯმენტის გეგმის“ პროექტის საჯარო განხილვა
2022 წლის 20 ივნისს, 12:00 საათზე, დაცული ტერიტორიების სააგენტოში (მის: გ. გულუას #6) „ჭაჭუნას აღკვეთილის მენეჯმენტის გეგმის“ პროექტის საჯარო განხილვა გაიმართება
მენეჯმენტის გეგმა შეიქმნა Cambridge Conservation Initiative -ის მხარდაჭერით, მიმდინარე პროექტის „მდინარე ივრის ჭალის ტყეებისა და მიმდებარე ტერიტორიების აღდგენა“ ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს „საზოგადოება ბუნების კონსერვაციისთვის - საბუკო“, Birdlife International-თან და დაცული ტერიტორიების სააგენტოსთან თანამშრომლობით. გეგმა მოამზადა ააიპ „საქართველოს დაცული ტერიტორიების მეგობართა ქსელის“ ეროვნული კონსულტანტების გუნდმა, ჭაჭუნას აღკვეთილის ადმინისტრაციის, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და სხვა დაინტერესებული მხარეების ჩართულობით.
მენეჯმენტის გეგმა შემუშავდა საქართველოს კანონის „დაცული ტერიტორიების სისტემის შესახებ“ მოთხოვნების და საქართველოს გარემოს და ბუნებრივი რესურსების დაცვის მინისტრის 2014 წლის 12 მარტის #110 ბრძანებით დამტკიცებული „დაცული ტერიტორიების მენეჯმენტის გეგმის სტრუქტურის, შინაარსისა და თემატური ნაწილების შემუშავების მეთოდოლოგიის მომზადების ეტაპებისა და პროცედურების შესახებ” დებულების შესაბამისად.
ჭაჭუნას აღკვეთილის მენეჯმენტის გეგმის პროექტის ჩამოსატვირთად, გთხოვთ, ეწვიოთ ბმულს: https://bit.ly/3Oel8PJ

Public discussion of the project "Chachuna Reserve Management Plan"
A public hearing on the draft Chachuna Reserve Management Plan will be held at the Agency of Protected Areas (Address: G. Gulua # 6) on June 20, 2022, at 12:00.
The management plan was developed with the support of the Cambridge Conservation Initiative as part of the ongoing Ivris  Chala Forests and Surroundings Restoration Project, implemented by the Society for Conservation of Nature - ‘’Sabuko,’’ in collaboration with Birdlife International and the Agency for Protected Areas." The plan was prepared by a team of national consultants from the NNLE "Georgian Network of Friends of Protected Areas" with the involvement of the Chachuna Reserve Administration, non-governmental organisations, and other stakeholders.
The management plan was created in accordance with Georgia's Protected Areas Law and the Minister of Environment and Natural Resources Protection's Statute # 110 of March 12, 2014, titled "On the stages and procedures for preparing the methodology, content, and thematic parts of the protected area management plan."
To download the draft Chachuna Reserve Management Plan, please visit the link: https://bit.ly/3Oel8PJ