ქ. რუსთავში, შპს „ფერო ელოის ფროდაქშენის” ფოლადის სადნობი ინდუქციური ღუმელების მოწყობისა და ექსპლუატაციის პროექტი
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტო  აქვეყნებს დაგეგმილი საქმიანობების გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშებს.
დაგეგმილი საქმიანობების გზშ-ის ანგარიშებთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ, წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი N6 ან ელ. ფოსტის მისამართზე: eia@mepa.gov.ge.
შენიშვნები და მოსაზრებები მიიღება წერილობით 2022 წლის 26 აგვისტოს ჩათვლით.
ანგარიში და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/334
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2022 წლის 8 აგვისტოს, 13:00 საათზე. მისამართი: ქ. რუსთავის მერიის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა.

In Rustavi city, the project of the installation and operation of induction furnaces for steel welding of "Ferro Alloy Production" LLC
You can submit written comments and opinions related to the EIA report of the planned activities to the National Environmental Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia at the address: St. Tbilisi, Marshall Gelovani Avenue N6 or email to the address: eia@mepa.gov.ge.
Comments and opinions will be received in writing until August 26, 2022.
For more information, visit https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/334.
The public review of the environmental impact assessment report for the planned activity will be held on August 8, 2022, at 1:00 p.m. Address: St. The building is the administrative unit of Rustavi City Hall.