„ტყის სტატუსის მინიჭების, შეწყვეტისა და ტყის საზღვრების დადგენისა და კორექტირების/შეცვლის შესახებ დებულების დამტკიცების თაობაზე“ საქართველოს მთავრობის 2021 წლის 6 ოქტომბრის #496 დადგენილებაში ცვლილებების პროექტის საჯარო განხილვა
თბილისი, თბილისი, ქ. თბილისი, ონლაინ შეხვედრა
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრომ მოამზადა „ტყის სტატუსის მინიჭების, შეწყვეტისა და ტყის საზღვრების დადგენისა და კორექტირების/შეცვლის შესახებ დებულების დამტკიცების თაობაზე“ საქართველოს მთავრობის 2021 წლის 6 ოქტომბრის #496  დადგენილებაში ცვლილებების პროექტი. ცვლილებების ძირითადი ნაწილი გამომდინარეობს „საქართველოს ტყის კოდექსში“ 2021 წლის 15 დეკემბერს შესული ცვლილებებიდან.
წარმოდგენილი დოკუმენტის საჯარო განხილვის თარიღი შეიცვალა და გაიმართება 2022 წლის 25 ივლისს, 14:00 სთ-ზე ონლაინ, Zoom-ის პლატფორმის საშუალებით.

Public discussion of the draught amendments to Resolution #496 of the Government of Georgia dated October 6, 2021 "On the approval of the provision on the granting, termination, and the establishment and correction/change of forest boundaries"
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia has prepared a draught of amendments to Resolution #496 of October 6, 2021, of the Government of Georgia "On Approving the Regulation on Granting Forest Status, Termination and Determining and Correcting/Amending Forest Boundaries". The main part of the changes derives from the amendments made to the "Georgian Forest Code" on December 15, 2021.
The public review of the submitted document has changed and will be held on July 25, 2022, at 14:00 a.m. online, via the Zoom platform.