შპს „გინუს“ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფ. ახალი სამგორის მიმდებარედ სასარგებლო წიაღისეულის 81 766 ტონა თიხა-თაბაშირის (გაჯი) მოპოვების პროექტის საჯარო განხილვის გაუქმების შესახებ
ადმინისტრაციული წარმოების ეტაპზე გამოვლენილი ხარვეზებიდან გამომდინარე, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს  სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს მიერ, შპს „გინუს“ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფ. ახალი სამგორის მიმდებარედ სასარგებლო წიაღისეულის 81 766 ტონა თიხა-თაბაშირის (გაჯი) მოპოვების პროექტის გზშ-ის ანგარიშზე შეწყდა ადმინისტრაციული წარმოება.
შესაბამისად, 2022 წლის 27 სექტემბერს, 14:00 საათზე, გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფ. ახალი სამგორის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობაში გზშ-ის ანგარიშის  განხილვის მიზნით დაგეგმილი საჯარო განხილვა გაუქმდა.

On the cancellation of the public discussion of the project for the extraction of 81,766 tons of clay-gypsum (gypsum) minerals near the village Akhali Samgori."Ginus" LLC. Gardabani Municipality
Due to the deficiencies identified at the stage of administrative  proceedings, the National Environmental Agency under the Ministry of Environmental  Protection and Agriculture of Georgia,terminated the administrative proceedings on the EIA account  on the project of extracting  81,766 tons of clay-gypsum (gypsum) minerals near the village of New Samgori, Gardabani Municipality, "Ginus" LLC.
As a result the scheduled public discussion of the EIA report at 2:00,on September 27, 2022, in the building of the administrative unit of the village of new Samgori in Gardabani Municipality was cancelled.