სს „ვინდ ფაუერის“ 210 მგვტ სიმძლავრის ქარის ელექტროსადგურისა და 220 კვ ქვესადგურის მშენებლობა-ექსპლუატაციის პროექტი
შიდა ქართლი, ქარელი, სოფ. დირბი, ქარელის მუნიციპალიტეტის, სოფ. დირბი, სოფ. ბრეთი, სოფ. რუისი, გორის მუნიციპალიტეტის სოფ. ვარიანი
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2022 წლის 13 ოქტომბრის ჩათვლით.
განცხადება და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/787
1. 2022 წლის 11  ოქტომბერს, 11:00 სთ-ზე, მისამართი: ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფ. დირბის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა.
2. 2022 წლის 11  ოქტომბერს, 14:00 სთ-ზე, მისამართი: ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფ. ბრეთის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა.
3. 2022 წლის 12  ოქტომბერს, 12:00 სთ-ზე, მისამართი: ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფ. რუისის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა.
4. 2022 წლის 12  ოქტომბერს, 15:00 სთ-ზე, მისამართი: გორის მუნიციპალიტეტის სოფ. ვარიანის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა.

210 MW construction-operation project of a wind power plant and a 220 kV substation of JSC "Wind Power"
Shida Kartli, Kareli, Village Dirbi, village of Kareli Municipality Dirbi
The National Environment Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia publishes the scoping report of the planned activities.  Written comments and notes related to the scoping report of the planned activities should be sent to the National Environment Agency at the address: Tbilisi, Marshal Gelovani Avenue N6 or sent an e-mail to the address: eia@mepa.gov.ge
You can submit written comments and notes related to the scoping report of the planned activities to the LEPL National Environmental Agency October 13, 2022 inclusive.
See the statement and detailed information on the link - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/787
1. On October 11, 2022, at 11:00. Address: village of Kareli Municipality   Dirbi administrative unit building.
2. On October 11, 2022, at 14:00, address: village of Kareli Municipality. Breti administrative unit building.
3. On October 12, 2022, at 12:00 address: village of Kareli Municipality. Ruisi administrative unit building.
4. On October 12, 2022, at 15:00, address: Gori Municipality Village.Variani     administrative unit building.