დაბა ჩხოროწყუში, სასარგებლო წიაღისეულის (ქვიშა-ხრეშის) გადამამუშავებელი საწარმოს მოწყობისა და ექსპლუატაციის პროექტი
სამეგრელო და ზემო სვანეთი, ჩხოროწყუ, დაბა ჩხოროწყუ, ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტი
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტო აქვეყნებს დაგეგმილი საქმიანობების სკოპინგის ანგარიშებს. დაგეგმილი საქმიანობების სკოპინგის ანგარიშებთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი N6 ან გაუგზავნოთ ელ. ფოსტის მისამართზე: eia@mepa.gov.ge
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2022 წლის 26 ოქტომბრის ჩათვლით.
განცხადება და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/838
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2022 წლის 24  ოქტომბერს, 15:00 სთ-ზე, მისამართი: ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის მერიის შენობა.

The national environment agency LEPL, under the ministry of environmental protection and agriculture of Georgia, publishes the scoping report for the planned activity.The written comments and notes, regarding the scoping report for the planned activity should be sent to the LEPL national environment agency at the address: Tbilisi, Marshal Gelovani avenue N6, or send an email to the address eia@mepa.gov.ge
The project of setting up and operating a mineral (sand-gravel) processing enterprise in Chkhorotsku township
Written comments and opinions related to the scoping report of the planned activity should be submitted to the National Environmental Agency including October 26, 2022.
See the statement and detailed information on the link - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/838
The public review of the scoping report of the planned activity will be held on October 24, 2022, at 3:00. O'clock at the Chkhorotsku Municipality City Hall building.