სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის“ მიერ, არსებული 220 კვ ძაბვის ეგხ „არაგვის“ რეკონსტრუქცია/გაორჯაჭვიანება და ექსპლუატაციის პროექტი
მცხეთა-მთიანეთი, მცხეთა, სოფ. საგურამო, ქ. თბილისი, სოფ. გლდანი, მცხეთის მუნიციპალიტეტი, სოფ. საგურამო, სოფ. ძველი ქანდა
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2022 წლის 1 ნოემბრის ჩათვლით.
განცხადება და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/872
1. 2022 წლის 28  ოქტომბერს, 11:00 სთ-ზე, მისამართი: სოფ. გლდანი, კულა გლდანელის სახელობის საჭიდაო დარბაზი.
2. 2022 წლის 28  ოქტომბერს, 15:00 სთ-ზე, მისამართი: მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფ. საგურამოს ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა.
3. 2022 წლის 28  ოქტომბერს, 17:00 სთ-ზე, მისამართი: მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფ. ძველი ქანდას საჯარო სკოლის შენობა.

Reconstruction/repairing and operation project of the existing 220 kV voltage substation "Aragvi" by "State Electric System of Georgia"
Mtskheta-Mtianeti, Mtskheta, Village Saguramo, Tbilisi, Saguramo, Gldani, Dzveli Kanda
Reconstruction/repairing and operation project of the existing 220 kV voltage substation "Aragvi" by  "State Electric System of Georgia"
The comments and notes regarding the scoping report for the planned activity need to be submitted to LEPL National Environment Agency  including 1 November 2022.
The statement and detailed information can be found at the following link- https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/872
The public discussion on scoping report for the planned activity will be conducted:
1. On October 28, 2022, at 11:00 o'clock at the address, Gldani village, Wrestling Hall named after Kula Gldaneli.
2.October 28,2022,at 15:00 o'clock at the address; village Saguramo, the administrative unit building in Mtskheta municipality.
3.On October 28,2022 at 17 o'clock at the address; the The public school of Dzveli Kanda in  Mtskheta municipality.