შპს „გინუს“ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფ. ახალი სამგორის მიმდებარედ სასარგებლო წიაღისეულის 81 766 ტონა თიხა-თაბაშირის (გაჯი) მოპოვების პროექტი
ქვემო ქართლი, გარდაბანი, სოფ. ახალი სამგორი, გარდაბნის მუნიციპალიტეტი, სოფ. ახალი სამგორი
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტო  აქვეყნებს დაგეგმილი საქმიანობების გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშებს.
დაგეგმილი საქმიანობების გზშ-ის ანგარიშებთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ, წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი N6 ან ელ. ფოსტის მისამართზე: eia@mepa.gov.ge.
შენიშვნები და მოსაზრებები მიიღება წერილობით 2022 წლის 5 დეკემბრის ჩათვლით.
ანგარიში და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/888
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2022 წლის 16 ნოემბერს, 12:00 საათზე. მისამართი: გარდაბნის მუნიციპალიტეტი, სოფ. ახალი სამგორის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობა.

"Ginus" Ltd. village of Gardabani Municipality. 81,766 tons of clay-gypsum (gypsum) mineral extraction project near the village Akhali Samgori
Kvemo Kartli, Gardabani, Village Akhali Samgori, Marneuli Municipality. village Akhali Samgori
LEPL National Environment Agency under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, is publishing an environmental impact assessment report for the planned activity.
Written remarks and notes regarding EIA need to be submitted to the LEPL National Environment Agency at the address: Tbilisi,Marshal Gelovani avenue N6, email address: eia@mepa.gov.ge
Notes and opinions need to be submitted in writing including December 5, 2022.
The report and detailed information can be found at the link- https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/888
The public discussion on the Environmental Impact Assessment Report will be conducted on November 16, 2022 at 12:00. The address: the unit building of the village Akhali Samgori in Marneuli Municipality.