მდინარე ცხვანდირზე 11.01 მგვტ დადგმული სიმძლავრის მემული ჰესის მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტი
სამეგრელო და ზემო სვანეთი, მესტია, სოფ. ყარი, მესტიის მუნიციპალიტეტი, ჭუბერის თემი, სოფ. ყარი
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2022 წლის 7 ნოემბრის ჩათვლით.
განცხადება და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/893
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2022 წლის 3 ნოემბერს, 16:00 სთ-ზე, მისამართი: ჭუბერის თემი, სოფ. ყარის ყარ-სგურიშის საჯარო სკოლის შენობა.

Memuli HPP construction and operation project with installed capacity of 11.01 MW on Tshvandir River
Samegrelo and Zemo Svaneti, Mestia, Village Kari, village Khari
Written comments and opinions related to the Scoping Report for the Planned Activity need to be submitted to LEPL National Environment Agency including November 7, 2022.
The statement and detailed information can be found at the link  https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/893
The public discussion regarding the Scoping Report for the Planned Activity will be held on November 3, 2022, at 16:00. Address:  Chuberi Community,the building of the public school  in the village Khari Khar-Sgurishi.