საქართველოს სახელმწიფოს ენერგეტიკული პოლიტიკა და მისი დანართი - ენერგეტიკისა და კლიმატის ეროვნული ინტეგრირებული გეგმა
სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტო აქვეყნებს სტრატეგიული გარემოსდაცვითი შეფასების სკოპინგის განცხადებასა  და საქართველოს სახელმწიფოს ენერგეტიკული პოლიტიკის და მისი დანართის - ენერგეტიკისა და კლიმატის ეროვნული ინტეგრირებული გეგმის პროექტებს.
სკოპინგის განცხადებასა და სტრატეგიულ დოკუმენტთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი №6 ან ელ. ფოსტის მისამართზე: eia@mepa.gov.ge
დამგეგმავი ორგანო: საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო.
სტრატეგიული დოკუმენტის განხორციელების არეალი: საქართველოს ტერიტორია.
სგშ-ის ანგარიშთან და სტრატეგიული დოკუმენტის პროექტთან დაკავშირებული დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/1180

Energy Policy of the State of Georgia and its Annex: National Integrated Energy and Climate Plan
The National Environment Agency is publishing  the scoping statement of the strategic environmental assessment and drafts of the energy policy of the state of Georgia and its annex - the national integrated plan for energy and climate.
You can submit written comments and opinions related to the scoping statement and the strategic document to the National Environmental Agency of Georgia at the following address: St. Tbilisi, Marshal Gelovani Avenue No. 6; or by e-mail to the following address: eia@mepa.gov.ge
Planning body: Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia
Area of implementation of the strategic document: the territory of Georgia.
For detailed information related to the SEA report and the draft strategic document, see the link: https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/1180.