ქ. თბილისში შპს "ეისიი მეტალს"-ის სორტული ნაგლინის (ლითონის ცხლად დამუშავება) საწარმოს მოწყობა და ექსპლუატაციის გაუქმების შესახებ
ადმინისტრაციული წარმოების ეტაპზე გამოვლენილი ხარვეზებიდან გამომდინარე, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს  სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს მიერ,  ქ. თბილისში შპს "ეისიი მეტალს"-ის სორტული ნაგლინის (ლითონის ცხლად დამუშავება) საწარმოს მოწყობა და ექსპლუატაციის გზშ-ის ანგარიშზე შეწყდა ადმინისტრაციული წარმოება. შესაბამისად, 2023 წლის 27 იანვარს, 12:00 საათზე, ქ. თბილისში, სამგორის რაიონის გამგეობის შენობაში გზშ-ის ანგარიშის  განხილვის მიზნით დაგეგმილი საჯარო განხილვა გაუქმდა.

the establishment and operation of the "Aisii Metals" LLC (hot metal treatment) enterprise in Tbilisi on account of the EIA
Based on the deficiencies identified at the stage of administrative production, the  LEPL National Environmental Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia stopped the administrative proceedings for the establishment and operation of the "Aisii Metals" LLC (hot metal treatment) enterprise in Tbilisi on account of the EIA. Accordingly, on January 27, 2023, at 12:00, in Tbilisi, the public discussion planned for the purpose of considering the EIA report in the Samgori district administration building was cancelled.