საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის მიერ, ყაზბეგის მუნიციპალიტეტში, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზის, სტეფანწმინდა-გველეთის (ლოტი 1) საპროექტო მონაკვეთის მშენებლობის/რეკონსტრუქციის პროექტი
მცხეთა-მთიანეთი, ყაზბეგი, დაბა სტეფანწმინდა, დაბა სტეფანწმინდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტო აქვეყნებს დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშს. დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი N34 ან გაუგზავნოთ ელ. ფოსტის მისამართზე: eia@mepa.gov.ge
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ წარუდგინოთ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 6 ივლისის ჩათვლით.
განცხადება და დეტალური ინფორმაცია იხ. ბმულზე - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/5978
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2023 წლის 3 ივლისს, 14:00 სთ-ზე, მისამართი: დაბა სტეფანწმინდის კულტურის სახლის შენობა.

The construction/reconstruction project of the project section of Stepantsminda-Gveleti (lot 1) of the Mtskheta-Stepantsminda-Larsi highway of international importance, in Kazbegi municipality, by the Department of Roads of Georgia
Mtskheta-Mtianeti, Kazbegi , Borough Stefantsminda , Stepantsminda
The National Environmental Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia publishes the scoping reports of the planned activities. The written comments and opinions related to the scoping reports of the planned activities require submission in writing to the National Environment Agency at the address: Tbilisi, Marshal Gelovani Avenue N6, or by e-mail to the postal address:eia@mepa.gov.ge
Comments and opinions related to the scoping report of the planned activities require submission to the LEPL National Environmental Agency by July 6, 2023.
See the statement for detailed information. On the link - https://nea.gov.ge/Ge/GZSH/5978
The public review of the scoping report of the planned activity will be held on July 3, 2023, at 14:00. address: the building of the Culture House of Stepantsminda township.