დაბა ოჩხამურის N1 ჩამდინარე წყლების გამწმენდი ნაგებობისა და მასთან დაკავშირებული საკანალიზაციო სისტემის მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტი
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 6 სექტემბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი N34 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2023 წლის 17 აგვისტოს, 16:00 საათზე, ქობულეთის მუნიციპალიტეტის დაბა ოჩხამურის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობაში.

Project for the construction and operation of the N1 wastewater treatment plant and related sewage system of Ochkhamuri township
Autonomous Republic of Adjara, Kobuleti, Borough Ochkhamuri , Autonomous Republic of Adjara, Kobuleti, Ochkhamuri Township, Kobuleti Municipality, Ochkhamuri Township
Environmental impact assessment report for the planned activity.
Project for the construction and operation of the N1 wastewater treatment plant and related sewage system of Ochkhamuri township.
The comments and opinions on the environmental impact assessment report for the planned activity require submission to the National Environmental Agency by September 6, 2023, at the address: St. Tbilisi, Marshall Gelovani Avenue N34, or by e-mail: eia@mepa.gov.ge.
For detailed information, see the Environmental Assessment Portal - http://ei.gov.ge/
The public review of the environmental impact report for the planned activity will be held on August 17, 2023, at 4:00. in the building of the Ochkhamuri district of Kobuleti municipality.