მცხეთის მუნიციპალიტეტში შპს „ჯეო ფაუერი“-ს მიერ 15.7 მგვტ დადგმული სიმძლავრის „ძეგვი ჰესი“-ს მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტი
მცხეთა-მთიანეთი, მცხეთა, სოფ. ძეგვი, მცხეთის მუნიციპალიტეტი სოფ. ძეგვი
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 6 სექტენბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი N34 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
დაგეგმილი საქმიანობის გარემოზე ზემოქმედების ანგარიშის საჯარო განხილვა ჩატარდება 2023 წლის 15 აგვისტოს, 12:00 საათზე, მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფ. ძეგვის ადმინისტრაციული ერთეულის შენობაში.

Environmental impact assessment report for the planned activity
Construction and operation project of "Dzegvi Hesi" with an installed capacity of 15.7 MW in Mtskheta municipality by "Geo Power" LLC
The written comments and opinions related to the environmental impact assessment report for the planned activity require submission in writing to the National Environmental Agency of the State Environmental Protection Agency by September 6, 2023, at the address: Tbilisi, Marshall Gelovani Avenue N34, or send them to e-mail: eia@mepa.gov.ge.
The public discussion of the environmental impact report for the planned activity will be held on August 15, 2023, at 12:00 in the village of Mtskheta Municipality, in the building of the administrative unit of Dzegvi.