ქ.გურჯაანში პოლიეთილენისა და პოლიპროპილენის ნარჩენების გადამამუშავებელი საწარმოს ექსპლუატაციის პროექტის სკოპინგის ანგარიში
კახეთი, გურჯაანი, ქ. გურჯაანი, გურჯაანის მუნიციპალიტეტი
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 16 აგვისტოს ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის გამზირი N34 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge

Scoping report of the operation project of a polyethylene and polypropylene waste processing plant in the city of Gurjaani
Kakheti, Gurjaani, City Gurjaani, Kakheti, Gurjaani, Gurjaani City, Gurjaani municipality
The Environmental Information and Education Centre of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia is publishing the scoping report of the planned activity:
Scoping report of the operation project of a polyethylene and polypropylene waste processing enterprise in Gurjaani city
You can submit written comments and opinions related to the scoping report of the planned activity to the National Environmental Agency by August 16, 2023, at the address: Tbilisi City, Marshall Gelovani Avenue N34, or send them to e-mail: eia@mepa.gov.ge.