ხულოს მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციულ საზღვრებში, კურორტი ბეშუმის (მიმდებარე ტერიტორიებით), გოდერძის უღელტეხილისა და შქერნალის განვითარების გენერალური გეგმის სტრატეგიული გარემოსდაცვითი შეფასების შესახებ
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკა, ხულო, დაბა ხულო, დაბა ხულო, ტბელ აბუსერიძის ქუჩა N1
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების  ცენტრი აქვეყნებს სტრატეგიული გარემოსდაცვითი შეფასების ანგარიშს:
დაგეგმილი სტრატეგიული დოკუმენტის სგშ ანგარიშთან და თანდართულ დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები საზოგადოებას შეუძლია წარუდგინოს, სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 6 ოქტომბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge (გთხოვთ, შენიშვნის/მოსაზრების ელ-ფოსტაზე გამოგზავნისას მიუთითოთ შემდეგი ადრესატი: სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს).

On the strategic environmental assessment of the general development plan of Beshumi resort (with surrounding areas), Goderdzi pass, and Shkernali, within the administrative boundaries of Khulo municipality
Autonomous Republic of Adjara, Khulo , Borough Khulo , Khulo township, Tbel Abuseridze street N1
The EIEC of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia publishes the Strategic Environmental Assessment Report:
On the strategic environmental assessment of the general development plan of Beshumi resort (with surrounding areas), Goderdzi pass, and Shkernali, within the administrative boundaries of Khulo municipality.
The public can submit written comments and opinions related to the GIS report of the planned strategic document and the attached documentation, to the National Agency of the Environment by October 6, 2023, at the address: Tbilisi City, D. Aghmashenebeli Ave. N150, or by e-mail: eia@mepa.gov.ge. (Please indicate the following addressee when sending a note or opinion to the e-mail: National Environment Agency of the Ministry of Environment.)