შპს „ენერჯი სოლუშენს 2“-ის სოფ. იაღლუჯას მიმდებარედ 50 მგვტ დადგმული სიმძლავრის მზის ელ. სადგურისა და 110 კლვტ-იანი ძაბვის ეგხ-ის მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტის სკოპინგის ანგარიში
დაგეგმილი საქმიანობის სკოპინგის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შენიშვნები და მოსაზრებები შეგიძლიათ,  წარუდგინოთ  სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოს 2023 წლის 20 სექტემბრის ჩათვლით მისამართზე: ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის გამზირი N150 ან გაუგზავნოთ ელ-ფოსტაზე: eia@mepa.gov.ge
2023 წლის 15 სექტემბერი, 14:00 საათი, მარნეულის მუნიციპალიტეტის საჯარო ბიბლიოთეკის შენობაში (მის: რუსთაველის ქ. N71ბ)

Scoping report for the construction and operation of a 50 MW installed capacity solar power plant and a 110 KW electric power plant in the vicinity of the village of Yagluja of Energy Solutions 2 LLC
Kvemo Kartli, Marneuli, City Marneuli, Kvemo Kartli, Marneuli, Marneuli City, Marneuli municipality
Scoping report for the construction and operation of a 50 MW installed capacity solar power plant and a 110 KW electric power plant in the vicinity of the village of Iagluja of Energy Solutions 2 LLC
The comments and opinions related to the scoping report of the planned activity can be sent in writing to the National Environmental Agency by September 20, 2023, inclusive, at the address: Tbilisi City, D. Agmashenebeli Avenue N150, or by e-mail: eia@mepa.gov.ge.
• September 15, 2023, 14:00 in the building of the public library of Marneuli Municipality (address: Rustaveli St. N71b)